بهترین روانشناس

وظیفه مشاور تحصیلی

مشاوره تحصیلی چیست | بهترین روانشناس آنلاین در کرج | تلاس

وظیفه مشاور تحصیلی: مشاور تحصیلی  یکی از اعضای تیم آموزشی است و کسی است که کمک های ارزشمندی به دانش آموزان ارائه می دهد و به آنها در اهداف تحصیلی، پیشرفت اجتماعی و فردی و پیشرفت شغلی کمک می کند. آنها در مدارس  دولتی و خصوصی یا در مراکز  خصوصی به طور مستقل کار می کنند.

وظیفه مشاور تحصیلی

اگر به دنبال یک مشاور تحصیلی برای رقم زدن آینده  تحصیلی خود یا فرزندانتان هستید،به مرکز مشاوره تحصیلی ما در کرج مراجعه کنید.

وظیفه مشاور تحصیلی چیست؟

مشاوران تحصیلی  معمولاً کارهای زیر را انجام می دهند:

از طریق مشاوره فردی و گروهی به دانش آموزان کمک کنید تا بر مشکلات اجتماعی یا رفتاری غلبه کنند.

ارائه مشاوره فردی و گروهی کوچک بر اساس نیاز دانش آموزان.

برای توسعه مهارت هایی مانند سازماندهی، مدیریت زمان و عادات مطالعه موثر با دانش آموزان کار می کنند.

به دانش آموزان کمک کنید تا اهداف تحصیلی و حرفه ای واقع بینانه را تعیین کنند و برای دستیابی به آنها برنامه ریزی کنند.

وظیفه مشاور تحصیلی | روانشناس ازدواج | مرکز تلاس

مشاوره تحصیلی کرج

مهارت ها و علایق دانش آموزان را از طریق ارزیابی استعداد و مصاحبه ارزیابی می کنند.

برای کمک به موفقیت دانش آموزان، استراتژی هایی را با معلمان، مدیران و والدین توسعه می دهند.

مشاوره تحصیلی حتی گاهی  جلساتی را با موضوعاتی مانند قلدری، سوء مصرف مواد مخدر و برنامه ریزی برای دانشگاه یا شغل پس از فارغ التحصیلی برگزار می کند.

مشاوره ازدواج در کرج

برای برنامه ریزی تحصیلی فرزند خود به مرکز مشاوره تحصیلی ما در کرج مراجعه کنید.

ویژگی‌های مشاوران تحصیلی

مشاوران تحصیلی شخصیت های متمایزی دارند. آنها تمایل دارند افراد اجتماعی باشند، به این معنی که مهربان، سخاوتمند، همکاری، صبور، دلسوز، کمک کننده، همدل، با درایت و صمیمی  باشند.

آنها در معاشرت، کمک به دیگران و آموزش عالی هستند. برخی از آنها همچنین به این معنا که ماجراجو، جاه طلب، قاطع، برون گرا، پرانرژی، مشتاق، با اعتماد به نفس و خوش بین هستند، مدبر هستند.

با مراجعه به مرکز مشاوره تحصیلی ما در کرج می توانید از مشاوره با مشاوران با چنین خصوصیاتی بهره مند شوید.

محل کار مشاور تحصیلی

مشاوران تحصیلی  در مدارس خصوصی و دولتی یا در مراکز خصوصی در تمام سطوح کار می کنند. آنها اغلب دفاتر خصوصی دارند تا بتوانند گفتگوهای محرمانه ای با دانش آموزان داشته باشند.

مشاوران تحصیلی  معمولاً تمام وقت کار می کنند و تابستان خود را در زمانی که مدرسه در حال برگزاری نیست، برای کمک به دانش آموزان در دفاتر خصوصی خود می گذرانند.

مهارت های مشاوره تحصیلی در کرج

در مرکز مشاوره تحصیلی ما در کرج، مشاوران  تحصیلی  باید مجموعه ای از ویژگی ها و مهارت های اصلی را که اغلب نقش را مشخص می کند در داشته باشند. این مهارت ها عبارتند از :

اشتیاق برای کمک به دیگران

در حالی که این ویژگی ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما در واقع باید انگیزه هر مشاور مدرسه را تقویت کند. حرفه مشاوره اگر خسته کننده نباشد، می تواند بسیار سخت باشد.

افراد حرفه‌ای که علاقه واقعی به کمک ندارند، معمولاً در این نقش دوام نمی‌آورند. بر اساس برخی مطالعات، 60 درصد از مشاوران تحصیلی  در دو سال اول این حرفه را ترک می کنند.

همدلی و ادراک

توانایی خواندن شخصیت ها، درک نگرانی ها و تشخیص موقعیت ها به عنوان یک کل از جمله با ارزش ترین ویژگی هایی است که یک مشاور می تواند به طور طبیعی داشته باشد یا ایجاد کند.

مهارت های ارتباطی

شاید بیش از هر موقعیت آموزشی دیگری، شغل مشاور تحصیلی به مهارت های ارتباطی پیشرفته ای نیاز دارد.

کلید موفقیت در این نقش، توانایی ایجاد روابط و ارتباط نه تنها با دانش آموزان، بلکه با والدین، معلمان و مدیران مدرسه است.

تنها با گوش دادن به دانش آموزان و درک نیازها، علایق و نگرانی های آنها، یک مشاور می تواند به طور مؤثر با آنها همکاری کند و حمایت و مشاوره بهینه ارائه دهد.

سازماندهی و مهارت های تحلیلی

از مشاوران تحصیلی انتظار می رود که سوابق واضح و سازمان یافته ای را حفظ کنند و مقادیر قابل توجهی از اطلاعات و داده ها را در دسترس داشته باشند تا به دانش آموزان به اندازه کافی توصیه کنند.

به عنوان مثال، هنگام ارائه مشاوره توسعه شغلی، آنها باید با مسیرهای شغلی مختلف،  بازارهای کار، برنامه های اصلی و موسسات آموزشی از جمله دانشگاه ها بالقوه آشنا باشند.

اخلاق

همه مشاوران، به ویژه آنهایی که در مراکز آموزشی شاغل هستند، باید بالاترین استانداردهای اخلاقی و حرفه ای را رعایت کنند.

مشاوران تحصیلی  همیشه با موقعیت‌های حساس و بالقوه مضر مواجه می‌شوند که آنها را ملزم به انجام مسئولیت قانونی خود برای گزارش چنین رویدادهایی به عنوان سوء استفاده مشکوک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *