بهترین روانشناس, مشاوره خانواده

مشاوره تربیتی

مشاوره تربیتی | مرکز تخصصی روانشناسی در کرج | تلاس

مشاوره تربیتی: به عبارت ساده مشاوره تربیتی که به عنوان روانشناسی تربیتی نیز شناخته می شود، مربوط به شاخه هایی از روانشناسی است که به دنبال تعمیق فرآیند یادگیری و آموزش هستند. علاوه بر این، چندین جنبه دارد.

مشاوره تربیتی

بنابراین، مطالعه روانشناسی تربیتی به نوعی درک چگونگی فرآیند یادگیری و تدریس از منظر دیگری است. این از مکانیسم های یادگیری است  که به روانشناسی رشد مرتبط است، تا کارایی تاکتیک ها و استراتژی های آموزشی را شامل می شود.

بنابراین، مشاوره تربیتی عاملی اساسی برای ارائه رشد دانش آموزان، معلمان و سایر افراد درگیر در زمینه مدرسه است.

اگر مایل به گفتگو با مشاوره تربیتی برای فرزند خود هستید ، به مرکز مشاوره ما در کرج مراجعه کنید.

مشاوره تربیتی یا روانشناسی تربیتی چیست؟

می توان گفت که مشاوره تربیتی به دنبال مطالعه چگونگی یادگیری افراد است. این شامل روش های تدریس، دستورالعمل ها و تفاوت های فردی موجود در یادگیری است. هدف آن درک چگونگی یادگیری و حفظ اطلاعات جدید توسط افراد است. در نتیجه، این شاخه از روانشناسی نه تنها شامل فرآیند یادگیری در اوایل کودکی و نوجوانی می شود، همچنین شامل فرآیندهای اجتماعی، عاطفی و شناختی است که در یادگیری مادام العمر دخیل هستند.

بهترین مشاوره خانواده | تخصصی ترین روانشناس کرج | تلاس

بنابراین، رشته روانشناسی تربیتی تعدادی رشته دیگر را شامل می شود که شامل روانشناسی رشد، روانشناسی رفتاری و روانشناسی شناختی می شود. بنابراین، می‌توان گفت که حرفه‌ای در این بخش، متنوع‌ترین داده ها را دارد.

مشاوره خانواده در کرج

وظایف حرفه ای مشاوره تربیتی

مداخله در رابطه با نیازهای آموزشی دانش آموزان

راهنمایی و مشاوره تخصصی و حرفه ای

انجام عملکرد های  پیشگیرانه

مداخله به نفع بهبود اقدامات آموزشی

انجام  خانواده

مداخله  نفع ساختن یک محیط آموزشی مثبت و فراگیر .

بنابراین، مشاوره تربیتی در  و مراکز خصوصی  برای راهنمایی دانش آموزان و معلمان در مورد مرتبط ترین موضوعات برای سناریوی فعلی ضروری است. به مسائلی مانند قلدری، مصرف مواد مخدر و روابط خانوادگی پرداخته می شود. علاوه بر این، روانشناسی تربیتی نقش مهمی در درک نیازهای ویژه در یادگیری دارد. بنابراین، به بهبود عملکرد مدرسه کمک می کند.

بهترین روانشناس کرج

به طور مداوم، مشاوره تربیتی توانایی بهبود یادگیری دانش آموزان  را دارد. بنابراین، روانشناس توانایی ارتقای سازگاری خوب و افزایش موفقیت دانش آموزان را همراه با مهارت های اجتماعی-عاطفی آنها خواهد داشت. اینها مهارت هایی هستند که با هدف کنترل بهتر احساسات خود فرد انجام می شود. در این مورد، مرکز مشاوره  تربیتی ما در کرج  به دانش آموزان اجازه می دهد تا یاد بگیرند که احساسات خود را در مواقع فشار، از دست دادن و شکست مدیریت کنند و همچنین نقاط قوت و ضعف خود را بشناسند و همیشه بدانند که چگونه با موقعیت های استرس و اضطراب کنار بیایند.

دیدگاه های مختلف مشاوره  تربیتی

مانند سایر حوزه‌های مشاوره، محققان روان‌شناسی تربیتی معمولاً هنگام بررسی یک مشکل، دیدگاه‌های متفاوتی دارند. این دیدگاه‌ها بر عوامل خاصی تمرکز دارند که معمولاً بر نحوه یادگیری فرد تأثیر می‌گذارند. این شامل رفتارهای آموخته شده، شرایط، تجربیات و موارد دیگر است.

دیدگاه رفتاری

این دیدگاه نشان می دهد که همه رفتارها از طریق شرطی سازی آموخته می شوند. روانشناسانی که این دیدگاه را دارند به شدت بر اصول شرطی سازی عامل برای توضیح چگونگی یادگیری تکیه می کنند.

دیدگاه رشدی

از این منظر، تمرکز بر این است که چگونه کودکان در حین رشد، مهارت ها و دانش جدیدی کسب می کنند. مراحل معروف رشد شناختی ژان پیاژه نمونه ای از نظریه مهم رشد مدرسه است که به چگونگی رشد فکری کودکان می پردازد.

رویکرد سازنده گرایی

یکی از رایج ترین نظریه های یادگیری است. این دیدگاه بر چگونگی ساختن فعالانه دانش خود از جهان متمرکز است. این دیدگاه بیشتر مسئول تأثیرات اجتماعی و فرهنگی است که بر جهان آنگونه که ما آن را درک می کنیم تأثیر می گذارد. کسانی که از این روش استفاده می کنند بر این باورند که آنچه یک فرد از قبل می داند بیشترین تأثیر را بر نحوه یادگیری اطلاعات جدید دارد. این بدان معناست که دانش جدید تنها بر اساس دانش موجود قابل تفسیر و درک است.

حوزه شغلی مشاوران تربیتی

در حال حاضر روانشناسان تربیتی با مربیان، مدیران، معلمان و دانش آموزان کار می کنند. بنابراین، هدف کمک به افراد برای یادگیری بهتر و همچنین یادگیری بیشتر در مورد دیگران است.

این معمولاً شامل یافتن راه هایی برای شناسایی دانش آموزانی است که ممکن است به کمک اضافی نیاز داشته باشند.

علاوه بر این، شامل توسعه برنامه هایی برای دانش آموزان با مشکلات و حتی توانایی ایجاد روش های جدید یادگیری است.

بسیاری از مشاوران تربیتی  مستقیماً با مدارس کار می کنند. به این ترتیب مشاور می تواند به دانش آموزان کمک کند تا مستقیماً با موانع یادگیری برخورد کنند.

امروزه امکان یافتن مشاوران تربیتی خصوصی نیز وجود دارد در تمام این مراکز ، مشاوره تربیتی قادر خواهد بود بر روش های آموزشی تأثیر بگذارید و به دانش آموزان کمک کنید تا به بهترین شکل ممکن یاد بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *