بهترین روانشناس, مشاوره خانواده

روانشناس کرج

مشاوره روانشناسی خانواده کرج | مرکز روان درمانی تلفنی | تلاس

روانشناس کرج: روانشناسان سواد حرفه ای و تجربه عملی دارند تا به فرد كمك كنند تا به نحو مؤثرتری با مشكلات عاطفی، ذهنی و زندگی كنار بیاید. پس از سالها آموزش و تجربه، هدف اصلی آنها کمک به شما در حل مشکلات است، اما قادر به حل آنها برای شما نیستند. آنها از تکنیک های بسیاری بر اساس مکاتب و مطالعات مختلف استفاده می کنند و با توجه به شرایط و ویژگی های شخصی مشتری خود به دنبال مناسب ترین رویکرد هستند.

روانشناس کرج

اکثر روانشناسان می توانند تشخیص دهند که کدام نظریه ها بیشترین تأثیر را روی عملکرد آنها داشته است – این می تواند به عنوان راهنمایی برای روش هایی که استفاده می کنند استفاده شود.  برای یافتن شماره روانشناس خوب به سایت های نوبت دهی شعر خود مراجعه کنید تا لیستی از بهترین روانشناسان شهر را پیدا کنید.

روانشناسان چه می کنند؟

روانشناسان به طیف گسترده ای از افراد مشاوره می دهند و می توانند با بسیاری از مشکلات مقابله کنند. برخی از مشتریان آنها به دلیل اختلالات عاطفی جدی مانند افسردگی و اضطراب تحت درمان هستند،

برخی دیگر عصبانی یا در عدم تعادل عاطفی هستند. کار بر روی خاموش کردن شرایط مزمنی که سلامت جسمی و سبک زندگی عادی را بدتر می کند، غیر معمول نیست. برخی از افراد برای مقابله با استرس کاری یا درگیری های خانوادگی به دنبال کمک هستند.

گاهی اوقات افراد برای غلبه بر غم و اندوه طولانی از دست دادن عزیزان خود نیاز به مشاوره دارند. هدف از مشاوره کمک به افراد برای مقابله با مشکل خود و غلبه بر موانعی است که آنها را از دستیابی به اهدافشان باز می دارد.

بخشی از کار روانشناسان پردازش و تجزیه و تحلیل فرم های آزمون و ارزیابی هایی است که می تواند در تشخیص ویژگی ها و شرایط انسان مفید باشد.

روانشناس کرج | بهترین مشاوره خانواده | مرکز تلاس

بهترین روانشناس کرج

اشکال مشابه تست شخصیت می تواند اطلاعاتی در مورد مهارت های شناختی و اجتماعی، نقاط قوت و ضعف و همچنین ترجیحات و مشکلات شغلی فرد ارائه دهد. آنها با آزمایش مشتریان خود علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها، به فرد فرصت می دهند تا خود را بهتر بشناسد.

آیا روانشناس فایده ای دارد و دقیقاً چگونه کمک خواهد کرد؟

روانشناسان شما را درمان نمی کنند. آنها به شما کمک می کنند تا خودتان این کار را انجام دهید. اغلب از طریق یک یا ترکیبی از چندین تکنیک درمانی برای تسهیل محلی سازی مشکل و رفع آن. انواع مختلفی از مشاوره وجود دارد که می توان انجام داد و روانشناس بهترین نوع مشاوره را بین شما و او انتخاب می کند.

روانشناس کرج

رایج ترین انواع درمان عبارتند از:

شناختی، رفتاری، شناختی-رفتاری، بین فردی، انسانی، روان پویایی یا ترکیبی از چندین سبک درمانی. درمان می تواند فردی (برای یک نفر)، خانوادگی (برای کل خانواده یا زوج) و گروهی باشد. برخی از روانشناسان در تلاش برای تقویت اثر درمانی مشاوره از طریق هیپنوتیزم، آموزش های معتبری را دریافت کرده اند.

بسیاری از مردم نمی دانند که روانشناسان در واقع برای مشتریان خود دارو تجویز نمی کنند. آنها گوش می دهند، صحبت می کنند، کمک می کنند، از فرآیندهای درمانی حمایت می کنند.

مشاوره خانواده کرج

موارد نادری وجود ندارد که یک روانپزشک درمان دارویی را تجویز کند، و مشاوره با روانشناس علاوه بر این، با هدف تأثیر بهینه بر وضعیت مشکل. روانشناسان می توانند بسیاری از اقدامات مانند ورزش، آموزش، سمینارها و هیپنوتیزم را توصیه کنند، اما آنها متخصص پزشکی نیستند و نمی توانند محصولات دارویی را تجویز کنند. برای حل مشکل خود می تواند شماره یک روانشناس خوب را پیدا کنید و از او مشاوره و راهنمایی بخواهید.

روانشناسان کجا کار می کنند؟

بسیاری از روانشناسان شاغل، مطب خصوصی خود را اداره می کنند، به صورت تیمی با روانشناسان دیگر یا ارائه دهندگان خدمات اجتماعی کار می کنند.

روانشناسان همچنین در بسیاری از مکان‌های دیگر مانند مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و زندان‌ها، در مراکز مراقبت روزانه برای افراد دارای معلولیت، کلینیک‌های روان‌پزشکی، تجارت و صنعت، خانه‌های سالمندان، مراکز توانبخشی و مراکز پشتیبانی، کودکان و دانش‌آموزان (و همچنین خانواده‌های آنها) کار می‌کنند. در صورت مشکل  می‌توانید با مراجعه به بخش حمایت از کودکان، مشاوره رایگان با روانشناس دریافت کنند.

این مهم است که به یاد داشته باشیم که روانشناس مشکل ما را حل نخواهد کرد. این به سادگی به پیمودن مسیری کمک می کند که بدون حمایت برای ما طاقت فرسا خواهد بود.

او ما را “آزمایش” نخواهد کرد زیرا او یک روانپزشک نیست. به همین دلیل به ما «قرصی برای آرامش دادن» نمی دهد. او اسرار ما را حفظ می کند و از اعمال یا ترک کاری که می تواند به ما آسیب برساند خودداری می کند. او سعی خواهد کرد تا حد امکان بی طرف و در عین حال مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *