مشاوره روانشناسی آنلاین

خصوصیات مشاوران روانشناسی در کرج

خصوصیات روانشناس خوب | مرکز مشاوره خانواده کرج | تلاس

خصوصیات مشاوران روانشناسی در کرج: روانشناسی علمی است که فرد، رفتار و تجربیات او را مطالعه می کند. همانطور که می بینیم، این یک رشته تحصیلی بسیار گسترده و وسیع است که نیاز به آمادگی خاص و تخصصی دارد. برای اینکه یک روانشناس خوب باشد، صرف نظر از تخصص، باید دارای تعدادی ویژگی و مهارت اساسی باشد.

خصوصیات مشاوران روانشناسی در کرج

طبق آیین نامه، این شخص حرفه ای باید همیشه مسئولیت پذیر، صادق، مخلص، محتاط و شایسته باشد و باید استحکام مبنای عینی و علمی مداخلات خود را تضمین کند.

برای مشاوره نزد بهترین روانشناس کرج به مرکز مشاوره تلاس مراجعه کنید .

در این مقاله متوجه خواهید شد که چرا این روانشناسان بهترین مشاورین روانشناسی هستید .

یکدلی روانشناس

مهم این است که روانشناس بداند چگونه خود را جای بیماران بگذارد. او باید  مکانیسم‌ها و استراتژی‌های ذهنی داشته باشد تا بفهمد ترس‌ها، نیازها و شرایط خاص آنها چیست. تنها زمانی که او به این درک برسد می فهمد که چگونه به پرونده نزدیک شود و می تواند به آنها کمک کند.

بهترین روانشناس کرج

اما خیلی ها به اشتباه همدلی را نوعی رابطه صمیمی و خارج از اصول روانشناسی می دانند. روانشناسان به درجه ای از درک ذهن انسان دست یافته اند که می توانند ایده های خود را با ایده های بیمار تطبیق دهند .

 

به این ترتیب، روانشناسان مرکز روانشناسی تلاس هر نوع تفکر دیگری را درک می‌کنند. این باعث می شود که بدانند چگونه به ایده های دیگران و ایده های خود اهمیت یکسانی بدهند.

خصوصیات مشاوران روانشناسی در کرج | مشاوره تحصیلی | مرکز تلاس

ذهن باز

روانشناس خوب بودن مستلزم رهایی از تعصبات ، کلیشه ها و باورهاست. این به معنای باز بودن در برابر ایده های جدید، متفاوت و ناشناخته است .

روانشناسان مروز روانشناسی تلاس هرگز نمی دانند چه کسی به مطب آنها خواهد آمد. بنابراین، آنها همیشه پذیرای شناخت ماهیت فرد، فرهنگ، علایق و عقاید او هستند، تا به طور حرفه ای با او کمک کنند.

برای به دست آوردن این درجه از تحمل، روانشناس باید قبلاً منطقه آسایش خود را ترک کرده باشد. چیزی که در آن احساس می کنیم تحت پوشش چیزهایی هستیم که برایمان شناخته شده است. پرسش، کشف، کاوش و جذب آنچه که ما را احاطه کرده است راحت است، می تواند به عنوان منبع واقعی الهام برای ما باشد.

مشاوره تحصیلی کرج

ایمنی

اعتماد روانشناس به خود و آموزش خود به عنوان یک حرفه ای ارتباط نزدیکی با ذهن باز دارد. اگر نتواند به سخنان خود اطمینان نشان دهد، به سختی می تواند آن را به کسی که از او کمک می خواهد منتقل کند.

برای رسیدن به این درجه، روانشناس ابتدا باید یک کار درون نگری بسیار مهم را انجام دهد. این بدان معناست که او خود را مشاهده می کند، خود را تحلیل می کند، خود را می فهمد . او با شناخت خود به این درک بهتر همراه با مدیریت و کنترل حالات روانی خود دست خواهد یافت .

احساس راحتی بیمار

این کیفیت جایی بین راحتی و درک است . مطلوب است که بیمار با روانشناس احساس راحتی کند، تا بتواند صحبت کند و داستان، مشکلات، نیات یا بزرگترین رازهای خود را بگوید.

از سوی دیگر دقیقاً همدلی وجود دارد که ما آن را یکی از مهارت های اصلی روانشناس خوب بودن در نظر گرفته ایم.

مهارت های تجزیه و تحلیل

متخصص باید بداند که چگونه آنچه را که بیمار به او می گوید تفسیر کند. از آنجایی که نمی توان جریان مکالمه را قطع کرد، ضروری است که بدانیم چگونه چیزی را که اساسی است انتخاب کنیم .

این توانایی همچنین به شما امکان می دهد تا مناسب ترین تکنیک های ارزیابی را به کار ببرید تا از موفقیت درمان اطمینان حاصل کنید. همچنین برای طراحی یک برنامه مداخله و ارزیابی نتایج حیاتی است.

ارتباط دهنده خوب

این شاید یکی از بزرگترین چالش هایی است که روانشناسان در تمرینات روزانه با آن مواجه می شوند ، به خصوص اگر هنوز تجربه زیادی ندارند.

تسلط بر برخی مهارت های ارتباطی و اجتماعی برای یک روانشناس خوب ضروری است . توسعه این موهبت و دانستن نحوه ارتباط و تعامل با مردم از ویژگی های ضروری است.

در طول یک جلسه، خوب است بدانید که چگونه سؤال بپرسید، همچنین از قبل شناسایی کنید که چه چیزی می تواند محرک اصلی یک اختلال یا آسیب شناسی باشد. همچنین باید بتوانید زمان جلسه خود را سازماندهی کنید و دقایق را به طور موثر اختصاص دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *