مرکز مشاوره تلاس

بهترین مرکز مشاوره کرج

مرکز مشاوره تلاس

تلاس همیشه با شماس

بهترین مشاوره خانواده کرج: در سالهای اخیر استفاده  از خانواده درمانی توسط روانشناسان، مشاوران، مددکاران اجتماعی و سایر متخصصان با هدف درمان اختلالات عاطفی یکی از اعضای خانواده ، بهبود ارتباطات و رفع تعارضات بسیار رایج شده است.

بهترین مشاوره خانواده کرج | خانواده درمانی چیست | تلاس

جلساتی که این درمان در آنها انجام می شود می تواند شامل همه اعضای خانواده یا فقط کسانی باشد که بیشتر مستعد یا علاقه مند به مشارکت آنها هستند.

مرکز مشاوره تلاس

خانواده درمانی چیست؟

نکته اساسی خانواده درمانی این است که سعی می کند مشکلات رفتاری فردی (افسردگی، ناسازگاری با زندگی تحصیلی، اجتماعی یا کاری، عصیان و غیره) را از طریق تعاملات خانوادگی ، بررسی الگوهای ارتباطی بین اعضای مختلف به منظور حل مشکلات تجزیه و تحلیل کند.

چه زمانی مراجعه به روانشناس خانواده توصیه می شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است رفتن به یک سری جلسات خانواده درمانی راحت باشد، زیرا این روشی است که می تواند برای حل مشکلات گروهی و فردی مفید باشد .

در سطح سازمان خانواده می توان از مشکلات اجرای قوانین همزیستی گرفته تا ارتباطات ناکافی یا مخدوش یا تعاملات سرد، دور و حتی خشونت آمیز خانوادگی را درمان کرد.

مشکلات ماهیت فردی که می تواند به خانواده درمانی ارائه شود طیف گسترده ای را شامل می شود  که در آن موقعیت هایی وجود دارد که مستقیماً ناشی از مشکلات درون خانواده و همچنین خارج از آن است.

مشاوره خانواده کرج | خانواده درمانی | تلاس

مزایای خانواده درمانی

فایده اصلی خانواده درمانی یا روانشناس خانواده این است که می تواند به بهبود ارتباط بین والدین و فرزندان و همچنین بین خواهر و برادر یا بین همسران کمک شایانی کند.

از اینجا به تنهایی یا همراه با روش های دیگر می تواند کمک شایانی به حل مشکلات روانی یا رفتاری فردی کند .

خانواده درمانی به ویژه زمانی مفید است که هدف بهبود توانایی اعضای خانواده برای حمایت از یکدیگر باشد.

با استفاده کارآمدتر از منابع حمایتی، این نوع درمان می‌تواند کلیدی برای مدیریت رویدادهای استرس‌زای زندگی مانند: وضعیت قلدری در محیط مدرسه، مشکلات اعتیاد (مواد مخدر، الکل، بازی‌ها، فن‌آوری‌ها)، یک بیماری جدی یا مرگ عضوی از خانواده باشد.

مزیت دیگر تقویت کارکرد تعلقی است که خانواده از قبل دارد . با یک درمانگر خوب متخصص در خانواده درمانی می توان به این تعلق معنای بیشتری بخشید و امکانات فردی کردن هر یک از اعضای آن را افزایش داد.

این بدان معناست که فرد و به ویژه کودک یا نوجوان در چارچوب خانواده می آموزد که مستقل باشد، اعتماد به نفس داشته باشد و ابزارهای ضروری برای مقابله با مشکلات و بحران های زندگی را به دست آورد.

برای درک دقیق اهمیت خانواده درمانی، نمی توان از این نکته غافل شد که خانواده در اکثر جوامع به عنوان مهم ترین رکنی که رشد و تکامل فردی فرد بر آن استوار است ، تلقی می شود.

مشکلات موجود در خانواده

در یک خانواده مشکلات متعددی می تواند بین زوج ها، فرزندان، فرزندان با والدین یا سایر اعضای خانواده ایجاد می شود.

روانشناسی خانواده به تحلیل و رفع تعارضاتی می پردازد که در گروه خانواده به وجود می آید .

در روان‌شناسی خانواده، خانواده‌ها به عنوان سیستم‌ها و رفتارها مورد بررسی قرار می‌گیرند،

الگوهای ارتباطی و واکنش‌های عاطفی در بین اعضای گروه خانواده مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند.

روانشناسی خانواده می تواند در موارد طلاق، مشکلات زوجین، مرگ یکی از اعضای خانواده و بسیاری از فرضیات مرتبط با محیط خانواده کمک کند.

با این حال، نباید فراموش کنیم که خانواده به مجموعه ای از افراد گفته می شود که پیوند خویشاوندی دارند

و بنابراین ممکن است موانع مختلفی ظاهر شود که بر خانواده درمانی تأثیر بگذارد.

همه خانواده ها یکسان نیستند، هر کدام یک جهان هستند، بنابراین هر مورد خاص باید بسیار دقیق مطالعه شود.

حریم خصوصی بسیاری از اسرار در خانواده ها نگهداری می شود که به سختی آشکار می شود.

مسائلی مانند بدرفتاری یا بداخلاقی وجود دارد که خصوصی تلقی می شود و مطرح کردن آنها دشوار است.

یک خانواده در طول زمان تغییرات زیادی می کند، بنابراین لازم است پیشرفتی را که برای رسیدن به وضعیت فعلی داشته است، تحلیل کرد.

خانواده ها حس تعلق قوی ایجاد می کنند و اعضا احساس می کنند از طرف گروه حمایت می شوند.

روانشناسی خانواده برای چه مواردی استفاده می شود؟

خانواده درمانی می تواند به بهبود روابط زوجین یا مشکلات والدین با فرزندان کمک کند،

اما در مواردی که مثلاً یکی از اعضای گروه خانواده اعتیاد یا بیماری روانی داشته باشد، می تواند از خانواده حمایت کند.

جلسات خانواده درمانی بسته به مورد می تواند به صورت فردی یا گروهی برگزار شود. تعداد جلسات یا دفعات آن به نشانه های خانواده درمانگر بستگی دارد.

خانواده درمانی معجزه نمی‌کند یا موقعیت‌های سخت را یک شبه حل نمی‌کند، بلکه به شناسایی مشکل کمک می‌کند،

به اعضای خانواده کمک می‌کند تا دیدگاه دیگری را بشنوند که باعث می‌شود در زمان تعارض فکر کنند و یاد بگیرند که از مهارت‌های خاصی استفاده کنند.

فواید روانشناسی خانواده

روانشناسی خانواده از طریق درمان می تواند تعارضات موجود در خانواده را روی میز بگذارد، به همین دلیل است که مزایای زیر را ارائه می دهد:

بهبود ارتباطات اینکه وجود مشکل در خانواده تشخیص داده می شود

و در مورد آن صحبت می شود به این معنی است که ارتباط بین اعضای خانواده بهتر می شود.

حمایت خانواده. از طریق خانواده درمانی، حمایت سایر اعضای خانواده برای یکی از بستگان خاص که مثلاً افسردگی، اعتیاد یا بیماری جدی دارد، انجام می شود.

درمان مشکلات رفتاری. گاهی اوقات رفتار یکی از اعضای خانواده بر بقیه افراد تأثیر می گذارد و گروه را بی ثبات می کند. خانواده درمانی روی این مشکلات رفتاری کار می کند تا منشا آنها و نحوه درمان آنها را کشف کند.

اگر به دنبال روانشناس خانواده در کرج هستید، مرکز مشاوره ما می تواند به شما یاری برساند.

بهترین مشاوره خانواده: امروزه به اصطلاح مشاوره خانواده یا خانواده درمانی یک رویه رایج در زندگی خانوادگی بسیاری از زوج ها و خانواده ها در مراحل مختلف زندگی مشترکشان است. مشاوره خانواده  هر روز و در همه جای دنیا انجام می شود و نیاز به آن در حال افزایش است زیرا مردم متوجه می شوند که گاهی اوقات نیاز به کمک و حمایت خارجی دارند.

بهترین مشاوره خانواده | تخصصی ترین روانشناس کرج | تلاس

در زندگی یک فرد و همچنین در جوامع مختلف افراد، مشکلات متعددی پیش می آید که روابط عادی را مختل می کند. در چنین مواردی، برای برطرف  کردن تعارضات به وجود آمده و ایجاد تعادل بیشتر با تغییرات محیط، کمک یک مشاوره خانواده لازم است.

برای گفتگو با بهترین مشاوره خانواده در کرج به  مرکز مشاوره ما مراجعه کنید.

بهترین مشاوره خانواده کرج

مشاوره خانواده چیست؟

مشاوره خانواده یا خانواده درمانی شامل تعامل بین مشاوره حرفه ای و خانواده است که در آن به اعضای خانواده کمک می شود تا رشد فردی هر یک از اعضای خانواده را با دستیابی به تعادل و روابط سالم بین اعضای خانواده بهبود بخشند.

بهترین مشاوره خانواده | تخصصی ترین روانشناس کرج | تلاس

بهترین مشاوره خانواده

در این شرایط، اعضای خانواده باید با تعارضات برخورد کرده و آنها را حل و فصل کنند تا رشد فردی و خانوادگی افزایش یابد.

برای همه اعضا خانواده لازم است که سازگاری بین فردی ایجاد کنند یا با فرآیندی که به وسیله آن هر دو طرفین  با مشکلاتی که در رابطه به وجود می آید، سازگار شوند . مشاوره خانواده از  دو جزء اصلی تشکیل شده است:

  1. ساختار رابطه، یا تعریف نقش ها، مسئولیت ها، هنجارها، استانداردهای رضایت بخش و سایر ابعاد رابطه در حال ظهور.
  2. رفع اختلافات و تعارضات.

در کل روان درمانی خانواده به معنای مجموعه ای از روش ها و تکنیک های روان درمانی با هدف درمان بیمار در خانواده و با کمک خانواده و  همچنین برای بهینه سازی روابط  است. خانواده درمانی نوع اصلی درمانی است که با هدف اصلاح روابط بین فردی و با هدف رفع اختلالات عاطفی در خانواده انجام می شود.

برای رفع مشکلات میان اعضای خانواده خود، از حضور  بهترین مشاوران خانواده  در مرکز ما  در کرج بهره مند شوید.

روانشناس کرج

علت نیاز به مشاوره خانواده

نیاز عمومی به مشاوره خانواده  در نتیجه افزایش استرس های فردی و اجتماعی در جامعه، اعتیاد به الکل و مواد مخدر، خودکشی و بارداری نوجوانان، بی خانمانی، بیکاری و غیره پدیدار می شود و به دلیل افزایش اعتماد افراد و خانواده ها به مشاور خانواده ،  مشاوره می تواند به توسعه پتانسیل آنها و بهبود زندگی آنها کمک کند.

هیچ جنبه ای از تجربه انسانی به اندازه روابط ما با افراد دیگر دارای بار احساسی نیست و تأثیر زیادی بر زندگی ما ندارد. مهارت های بین فردی اصلی به طور کلی در 4 حوزه قرار می گیرند:

روانشناس

آشنایی با یکدیگر و تجربه اعتماد؛

برقراری ارتباط دقیق و بدون ابهام با یکدیگر؛

پذیرش و حمایت متقابل؛

حل و فصل سازنده تعارضات و مشکلات در روابط.

توسعه مشاوره خانواده مدرن

توسعه مشاوره خانواده بسیار بیشتر از توسعه یک روش بالینی جداگانه است. این شروع یک تغییر عمده در زمینه درمان به سمت درک این است که اختلالات رابطه با فرآیندهای خانواده با شبکه روابط شخصی و با محیط اجتماعی مرتبط است. از اواخر دهه 1940، این ایده که افراد در درون سیستم ها عمل می کنند، در خانواده درمانی نیز جایگاهی پیدا کرد. مشاوره ازدواج و خانواده درمانی در حال حاضر در رشته کلی تر ازدواج و خانواده درمانی ادغام شده است. بسیاری از درمانگرانی که عمدتاً به عنوان مشاور خانواده معرفی می شوند، کودکان و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها را نیز برای یک یا چند جلسه تحت درمان قرار می دهند. و برعکس، برخی از خانواده‌درمانگران ترجیح می‌دهند بعد از اینکه فرزندانی که در ابتدا ناقل علائم هستند از کانون توجه خارج شوند، روی رابطه زناشویی کار کنند.

سه شکل اصلی مشاوره خانواده وجود دارد:

  1. مشاوران مختلف با اعضای مختلف خانواده در جلسات مختلف کار می کنند.
  2. تئوری رقابت که همان مشاور با اعضای مختلف خانواده در جلسات جداگانه کار می کند.
  3. نظریه مشترک که مشاور با تمام خانواده کار می کند.

در ارتباط با تمرکز بر نظام خانواده، سه مرحله یا ترکیبی از دو یا سه روش درمانی رایج‌تر است.

در مرکز مشاوره ما در کرج بهترین مشاوران خانواده با ترکیبی از این روش ها به حل مشکلات شما می کوشند.‌ با مراجعه نزد بهترین مشاوران خانواده کرج تمام اعضای شما از نتیجه مشاوره رضایت خواهند داشت و روابط  خانوادگی شما بهبود می یابد.