مشاوره روانشناسی آنلاین

چگونه ذهن خود را آرام کنیم

مشاوره کرج | مشاوره روانشناسی کرج | مرکز مشاوره تلاس

چگونه ذهن خود را آرام کنیم: شما ممکن است آرام ترین فرد دنیا باشید، اما هیچ کس از استرس ، اضطراب و نگرانی های روزمره رها نیست. و هنگامی که این موقعیت ها اتفاق می افتد، باید متوقف شوید و راه حل هایی برای آرام کردن ذهن پیدا کنید. نفس عمیق بکشید، پیاده روی کنید، برای صحبت کردن با دوستان بیرون برویدو … برای حفظ آرامش چه کار می کنید؟

چگونه ذهن خود را آرام کنیم | داشتن آرامش | تلاس

ابتدا باید دنده را پایین بیاورید، سرعت خود را کم کنید و منعکس کنید.

گاهی اوقات آشفتگی زندگی روزمره ما را از دیدن موقعیت ها به همان شکلی که هستند باز می دارد.

اگر خیلی استرس دارید، با تند افکارتان باید متوقف شوید و آنچه باعث این استرس می شود را تجزیه و تحلیل کنید.

مشکلات در کار؟ در خانواده؟ روابط نامشخص؟ بحران مالی؟

از آنجا می توانید وضعیت را بهتر تحلیل کنید و به دنبال راه حل هایی باشید.

در این مقاله نکاتی را برای آرام کردن ذهن به شما ارائه می کنیم.

بنابراین، کمک می کند تا کنترل خود را حتی در شرایط نامطلوب حفظ کنید.

بهترین روانشناس کرج

چگونه ذهن خود را آرام کنیم | داشتن آرامش | تلاس

  1. برای آرامش به موسیقی خوب گوش دهید

صدا یک زبان جهانی است. در همه زندگی ما وجود دارد، در همه زمان ها – در برخی، حتی ناخودآگاه. حتی قبل از تشکیل سمعک، جنین از طریق ارتعاشات صوتی می شنود.

بنابراین از نظر روانی، صدا این قدرت را دارد که خلق و خوی ما را تغییر دهد. بنابراین، زمانی که موسیقی غمگین یا شاد می شنویم، موسیقی بلافاصله با حالت عاطفی ما تداخل پیدا می کند.

بهترین مشاوره خانواده کرج

بنابراین، برای آرام کردن ذهن خود، آهنگی را انتخاب کنید که در عین حال شما را آرام و شاد کند. در لیست پخش خود آن صدایی را جستجو کنید که شما را بالا می برد و باعث می شود نگرانی ها را فراموش کنید.

در یک مطالعه اخیر، دانشمندان علوم اعصاب بریتانیا مشخص کردند که کدام آهنگ ها بیشترین تأثیر آرامش را در جهان دارند. مشخص شد که گوش دادن به آهنگ ” بی وزن ” در زمان استرس شدید منجر به کاهش تقریباً 65 درصدی اضطراب در بین شرکت کنندگان در مطالعه شد.

ریتم ها و هارمونی ها برای کمک به کاهش ضربان قلب شنونده تنظیم شده بودند. بنابراین، با کاهش فشار خون، سطح هورمون استرس، کورتیزول، کاهش می یابد.

  1. نفس خود را کنترل کنید

ابتدا فقط 60 ثانیه از روز خود را به تمرین تنفس اختصاص دهید. نکته این است که با بینی خود نفس عمیق بکشید و هوا را برای چند ثانیه نگه دارید. این فرآیند را 4 بار دیگر تکرار کنید. حتی اگر سخت است، همه چیز را در اطراف خود فراموش کنید و سعی کنید فقط روی نفس خود تمرکز کنید.

  1. هر روز مدیتیشن کنید تا ذهن آرام شود

انواع مختلفی از مدیتیشن وجود دارد ، و شما می توانید یکی از آنها را پیدا کنید که مناسب شرایط شما باشد. یوگا، تای چی، ذهن آگاهی، مانترا… را انجام دهید.

  1. فعالیت بدنی را تمرین کنید

فعالیت بدنی فوایدی برای احساسات دارد. میزان کورتیزول، هورمون استرس را کاهش می دهد. در عین حال، اندورفین را در جریان خون آزاد می کند که باعث بهبود سلامتی می شود.

طبق توصیه‌های کالج آمریکایی پزشکی ورزشی ، حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی در هفته برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی مورد نیاز است. اما برای جلوگیری از افزایش وزن، 250 دقیقه زمان نیاز است.

  1. مثبت اندیشی داشته باشید

صرف نظر از موقعیت، نکته مهم تمرکز روی راه حل و داشتن تفکر مثبت است. اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که با طرز نگاه شما به زندگی همسو هستند و همیشه جنبه های روشن همه چیز را می بینید.

از منفی گرایی دوری کنید و گوش انتخابی برای انتقاد و افکار بد داشته باشید. خوش بینی و بدبینی می تواند بر سلامت و رفاه شما تأثیر بگذارد. و این فقط به این بستگی دارد که بدانید چگونه آنچه را که برای روزانه خود می خواهید فیلتر کنید.

۷- برای خود وقت بگذارید

در عجله زندگی روزمره، ما اغلب در خلبان خودکار هستیم. ما خودمان را در حال کار، مراقبت از خانه و فکر کردن به هفته آینده می بینیم که شروع می شود.

استراحت کنید، برای لذت بردن از موسیقی خوب بیرون بروید، یک کتاب خوب بخوانید یا فقط چند ساعت در آخر هفته بدون نگرانی در مورد برنامه بخوابید. اول از همه به فکر خودت باش!

  1. خوب غذا بخورید

بدون شک حفظ یک رژیم غذایی متعادل به حفظ خلق و خوی بالا کمک می کند. از غذاهایی که بر غدد فوق کلیوی تأثیر می گذارد، مانند کافئین، شکر و الکل خودداری کنید.

  1. یک دفتر خاطرات عاطفی داشته باشید

نوشتن به کاهش تنش و آرامش ذهن کمک می کند. این فعالیت به شما امکان می دهد با درونی ترین افکار، خواسته ها و رویاهای خود – از جمله ناامیدی های خود – ارتباط برقرار کنید.

در واقع، اپلیکیشن های بی شماری وجود دارند که می توانند به شما در انجام این کار یعنی نوشتن و دیدن زندگی خود از طریق کلمات کمک کنند. برای برخی، دفتر خاطرات کاغذی خوب قدیمی غیر قابل جایگزینی است!

  1. سپاسگزار باشید

در بسیاری از موقعیت‌ها، افکار ما در حاشیه هستند و در ترکیبی غیرقابل توضیح از احساسات انباشته شده‌اند. در این لحظات استرس و شورش، ایده آل این است که سعی کنید مسیر مخالف را دنبال کنید:

تلاش برای تشکر از شما. قدردان زندگی باشید. شکرگزار باشید که بوی غذا را حس می کنید و می توانید طعم غذای مورد علاقه خود را بچشید. به طور خلاصه، همیشه شکرگزار باشید!

هر چقدر هم که دشوار به نظر برسد، ایجاد عادات جدید، مانند موارد ذکر شده در بالا، فقط یک موضوع نظم و انضباط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *