مشاوره روانشناسی آنلاین

وظیفه یک روانشناس خوب

ویژگی یک روانشناس خوب | مرکز مشاوره تلفنی کرج | تلاس

وظیفه یک روانشناس خوب: امروزه، حرفه روانشناس دیگر مانند گذشته عجیب و غریب تلقی نمی شود. روانشناسی وارد زندگی ما می شود و بسیاری از مردم شروع به جستجوی کمک روانشناسی برای مشکلات خود می کنند.

وظیفه یک روانشناس خوب

با این حال، قبل از تصمیم گیری برای انجام این مرحله، اکثر مردم معمولاً تعدادی سؤال و تردید دارند: آیا ارزش خرج کردن پول را دارد اگر بتوانید به خودتان کمک کنید یا با یک دوست برای کمک تماس بگیرید؟

چه  آیا او می تواند مرا درک کند و به من کمک کند؟ آیا می توانم چیزی را به او اعتماد کنم که گاهی حتی به نزدیک ترین افراد هم نمی توانم بگویم؟

دلایل دیگری که باعث می‌شود مردم از روانشناس کمک نگیرند عبارتند از:

«دوستان و اقوام من را ضعیف می‌دانند و نمی‌توانم به تنهایی با مشکلات کنار بیایم»، «مشکل من آنقدر مهم نیست که بتوانم متخصص را اذیت کنم.»

مشاوره روانشناسی آنلاین کرج

در این مقاله سعی می کنیم نگرانی های شما را برطرف کنیم و به سوالات فوق پاسخ دهیم. اگر به دنبال شماره یک روانشناس خوب در کرج هستید می توانید از سایت های نوبت دهی آنلاین کمک بگیرید.

تقریباً همه می دانند که نه تنها کسانی که از یک بیماری روانی رنج می برند یا در آستانه یک اختلال روانی هستند ممکن است به کمک روانشناختی نیاز داشته باشند، بلکه کسانی که به معنای واقعی کلمه “در روح درد می کنند” که نمی توانند به تنهایی یا با کمک عزیزان خود کنار بیایند.

وظیفه یک روانشناس خوب | شماره مشاوره آنلاین | تلاس

شماره مشاوره کرج

مهم ترین مشکلاتی که افراد از روانشناس کمک می گیرند عبارتند از:

افسردگی، اضطراب، ترس، مشکلات در تجربه شرایط بحرانی، مشکلات روابط بین فردی، خودآگاهی حرفه ای و شخصی، معنای زندگی، اثربخشی فردی در زندگی اجتماعی، اشکال مختلف. اعتیاد (رفتار وابسته).

معمولاً فرد برای حل موقعیت های مشکل ساز زندگی از روانشناس کمک می گیرد. با این حال، دشواری های موقعیتی اغلب با نحوه واکنش ما به آنها، اینکه چرا یک موقعیت خاص را مشکل می دانیم و نقش ما در ایجاد این مشکل تعیین می شود. بنابراین، یک روانشناس همیشه نه با یک موقعیت، بلکه با یک فرد کار می کند.

بهترین روانشناس کرج

در فرآیند همکاری با یک روانشناس، شما قادر خواهید بود:

تعارضات درونی و بیرونی را تجزیه و تحلیل کنید، خود و دلایل اعمال خود را بهتر بشناسید، روابط بین فردی را بهبود بخشید و در زمینه حرفه ای بهره وری بیشتری داشته باشید، عزت نفس خود را افزایش دهید و پتانسیل شخصی خود را درک کنید و فقط صحبت کنید.

توجه

کلمه کلیدی در اینجا مشترک است، به این معنی که شما خودتان باید در کار روی خودتان تلاش کنید.

نقش یک روانشناس خوب این نیست که همانطور که برخی به اشتباه فکر می کنند، مشکل شما را حل کند، بلکه به شما کمک می کند

تا مشکلات را از زاویه ای متفاوت ببینید و در نظر بگیرید، یاد بگیرید منابع پنهان را برای حل موقعیت های دشوار پیدا کنید و از آنها استفاده کنید، درک کنید که خودتان همه فرصت ها را دارید مشکلات آنها را حل کند.

یک ضرب المثل قدیمی هست که می گوید: «اگر به انسان ماهی بدهید،

یک روز به او غذا می دهید، اگر ماهیگیری را به مردی یاد دهید، یک عمر به او غذا می دهید».

روانشناس به عنوان یک نجات دهنده عمل نمی کند، بلکه به فرد کمک می کند تا قدرت خود را احساس کند و یاد بگیرد که مشکلات خود را به تنهایی حل کند.

وظیفه یک روانشناس خوب

این  است که به شخص کمک کند تا پتانسیل خود را آشکار کند، به او کمک کند تا منابع درونی خود را درک کند و یاد بگیرد که چگونه از آنها استفاده کند.

چرا همیشه نمی توانیم به خودمان کمک کنیم و چرا بهتر است به یک روانشناس مراجعه کنیم؟

برخی از مردم فکر می کنند: من آنقدر قوی هستم که بتوانم با مشکلاتم کنار بیایم. اگر اینطور باشد عالی است، اما چنین مشکلاتی وجود دارد یا چنین زمانی وجود دارد که دیگر نیروی خود کافی نیست و نیاز به نگاه حرفه ای از بیرون است.

اولاً، ما اغلب منابعی را که برای تغییر وضعیت نیاز داریم مسدود می‌کنیم. همه جنبه‌های موقعیت را نمی‌بینیم، مسئولیت را به دیگران واگذار می‌کنیم، مطابق با الگوهای رفتاری قدیمی رفتار می‌کنیم که در دوران کودکی به خوبی کار می‌کردند، اما کارایی خود را از دست داده‌اند.

گاهی اوقات نمی‌توانیم موقعیت را به طور کامل درک کنیم، زیرا از رویارویی با اضطراب خود اجتناب می‌کنیم و نمی‌خواهیم با درد و اضطراب در تماس باشیم. و همانطور که می دانید، بدون پذیرش موقعیت، بدون شناخت مشکل، نمی توانیم به اندازه کافی در آن رفتار کنیم.

ثانیاً، همه روانشناسان صرف نظر از اینکه در چه جهتی کار می کنند،

یک عامل وحدت بخش دارند: پذیرش بی قید و شرط مراجعه کننده

با تمام ضعف ها و کاستی هایش، بدون سرزنش و انتقاد است.

این به روان‌شناس کمک می‌کند تا در فرآیند کار با مشکل، فضای امنی ایجاد کند

که در آن مراجع بتواند به‌طور کامل خود را بیان کند و در مورد احساسات خود بدون ترس از اشتباه کردن

یا مسخره شدن صحبت کند، خود را درک کند، به آنچه نیاز دارد پی ببرد. و چه چیزی

او را از زندگی در هماهنگی با خودتان باز می دارد.

اگر برای رفع این مشکلات به دنبال شماره یک روانشناس خوب هستید

،از سایت های نوبت دهی که نظرات کاربران را در میان گذاشته است کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *