مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاور ترک اعتیاد

مشاور ترک اعتیاد: ترک اعتیاد از کجا شروع می شود؟ نقش بستگان در روند بهبودی چیست؟ مراحل شروع ترک اعتیاد  چیست؟ این سوالاتی است که فردی که خود یا یکی از اعضای خانواده اش در  اعتیاد گرفتار شده است،مدام از خود می پرسد. ما این مطلب را گردآوری کرده ایم تا نکات و توصیه های آن به شما و عزیزانتان تا حدی برای ترک اعتیاد کمک می کند ، اما برای رهایی کامل از اعتیاد بهتر است  با مرکز مشاوره تلفنی ترک اعتیاد تماس بگیرید.

مشاور ترک اعتیاد

توصیه به افراد وابسته به مواد مخدر: برای غلبه بر استعمال  مواد مخدر و تثبیت خود در بهبودی پایدار، باید عزم خود را برای پشت سر گذاشتن آن داشته باشید و میل به بهبودی داشته باشید، زیرا بدانید که این کار آسانی نیست.

میل به بهبودی باید با تمایل به اقدام برای غلبه بر هوس و شکست فیزیکی احتمالی همراه باشد. برای اینکه بهتر مرحله شروع را آغاز کنید از مشاوران ما در مرکز مشاوره تلفنی ترک اعتیاد کمک بگیرید.

بهترین روانشناس کرج

دوره عملیات ترک اعتیاد

سندرم ترک این خطرناک ترین دوره ای است که طی آن فرد معتاد نمی تواند به اندازه کافی فکر کند و مستقل تصمیم بگیرد. وظیفه مرکز مشاوره تلفنی ترک اعتیاد  این است که به هر طریق ممکن این روند را تسهیل کند و وارد روند توانبخشی شود.

مشاور ترک اعتیاد | بهترین روانشناس کرج | مرکز تلاس

این زمان برای زنده ماندن است. این اصل را برای یک ساعت یا فقط امروز کنار بگذارید. خوب، و بر این اساس، مشاوران تلفنی مرکز یا بهیارهای مرکز توانبخشی  را در شرایط توانبخشی تعیین شده محدود نکنید.

مشاوره تلفنی کرج

این زمان را به صبر، پرهیز، اعتماد به کسانی که در طول دوره توانبخشی کمک خواهند کرد اختصاص دهید. میزان اعتماد شما به نتیجه دوره بستگی دارد.

توصیه های مرکز مشاوره تلفنی ترک اعتیاد  برای خویشاوندان

مقابله با اعتیاد به مواد مخدر با هر بیماری دیگری بسیار متفاوت است. درمان در یک کلینیک درمان دارویی برای رسیدن به هوشیاری پایدار کافی نیست. درمان اعتیاد به مواد مخدر مجموعه ای از اقدامات با هدف غلبه بر اعتیاد است.

بزرگترین اشتباه خویشاوندان، نگاه نادرست به معتاد است. پولی که معتاد درخواست می کند، حتی برای بهترین نیازها، احتمالاً برای خرید مواد مصرف می شود. هر ریالی  که برای نیازهایش به او داده می شود می تواند به اوردوز و مرگ ختم شود. دانستن این واقعیت برای شما مهم است.

پول چیزی است که نمی توان بدون آن زندگی کرد. اما در مورد درمان یک معتاد، باید به خاطر داشت که درمان اعتیاد نه با کلینیک، نه با یک مرکز بازپروری و نه با روانشناس آغاز می شود. درمان از خانواده شروع می شود. رفتار صحیح اقوام کمک می کند تا تصمیم برای قطع مصرف مواد مخدر بیشتر شود.

اگر فکر می کنید با فرستادن پسر یا دختر خود به مرکز توانبخشی، فرزند سالمی خواهید داشت، سخت در اشتباه هستید. توانبخشی از خانواده شروع می شود، با انگیزه بهبودی، با اقدامات صحیح بستگان، که می تواند روند انگیزشی را سرعت بخشد.

یادآوری این نکته مهم است که یک معتاد به مواد مخدر ممکن است:

1) موضع کاملاً تدافعی بگیرد و مایل به لمس این موضوع نباشد. سپس مکالمه را به دفعه بعد رها کنید تا واکنش منفی ایجاد نکنید. در عوض، در مورد برنامه ریزی یک مداخله پزشکی با عزیزان صحبت کنید.

2) اعتیاد به مواد مخدر در خانه درمان نمی شود.

هیچ عصبانیتی نسبت به فرزند  یا هریک از اعضا خانواده نمی تواند ادامه داشته باشد. معمولاً خشم با مهربانی جایگزین می شود. معتاد این را خوب می داند. ابتدا والدین از عصبانیت خفه می شوند، عصبانی می شوند، عواقب آن را تهدید می کنند و سپس از تصمیمات خود عقب نشینی می کنند. ترحم جایگزین خشم می شود.

بدانید که راه حلی برای هر مشکل اعتیاد امکان پذیر است. نکته اصلی این است که تسلیم نشوید و ناامید نشوید! با مراجعه به یک موسسه تخصصی، اطلاعات لازم را دریافت خواهید کرد.

همه چیز را به تعویق نیندازید، آن را حتی برای یک روز به تعویق نیندازید! الکلیسم و ​​اعتیاد به مواد مخدر بیماریهای پیشرونده هستند. هرچه بیشتر تأخیر کنید، بازگرداندن فرد به زندگی عادی دشوارتر خواهد بود.

برای شروع می توانید از مشاوران کمک بگیرید و سپس سراغ مراکز توانبخشی بروید. مشاوران ما در مرکز مشاوره تلفنی ترک اعتیاد به صورت ناشناس می توانند به شما یا عزیزانتان برای تصمیم به ترک اعتیاد و گام برداشتن برای آن کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *