مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره روانشناسی کرج

مشاوره روانشناسی کرج: مشاوره روانشناسی تا حدودی با روان درمانی متفاوت است. با این حال، خیلی دور از آن نیست. رشته روانشناسی جامع است.

مشاوره روانشناسی کرج

بسیاری فکر می کنند که این تنها شامل درمان اختلالات روانی و مسائل پیچیده وجودی می شود. با این حال، روانشناسی می تواند از طریق راهنمایی و مشاوره به افرادی که مشکلات خاص دارند نیز کمک کند! امروزه مشاوره های رایگان نیز در برخی از شهرها توسط نهادهای دولتی دایر شده است.

بهترین روانشناس کرج

مشاوره روانشناسی چیست؟

مشاوره روانشناسی از جهات مختلفی با روان درمانی متفاوت است. تکنیک پشت این رویکرد در مورد حل مسئله، تصمیم گیری و مدیریت روال روزانه است. بیمار خودشناسی را به دست می آورد و با توسل به منابع موجود در اطراف خود می تواند قفل زندگی را باز کند.

علاوه بر این، بیمار در طول فرآیند تشویق، بازخورد مثبت ، راهنمایی، راهنمایی و اطلاعات مربوطه را از روانشناس دریافت می کند.

مشاوره روانشناسی کرج | مشاوره تلفنی رایگان | تلاس

بهترین مشاوره خانواده کرج

کارل راجرز روانشناس (1902-1987) با کار خود “مشاوره و روان درمانی” که در سال 1942 منتشر شد، کمک زیادی به حوزه مشاوره کرد . او معتقد بود که نیازی به تشریح تفاوت‌های بین روان‌درمانی و تمرین مشاوره وجود ندارد، زیرا هر دو برای مراقبت از سلامت روان اختصاص داده شده‌اند.

بنابراین، قابل درک است که اگرچه یک خط تقسیم بین هر دو رویکرد وجود دارد، اما شناسایی آن ضعیف و دشوار است. روانشناس ممکن است از هر دو رویکرد روانشناختی و تکنیک های مشاوره برای کمک به بیمار استفاده کند.

مشاوره تلفنی کرج

در جامعه  پیچیده امروزی بسیاری از مردم نیاز به مشاوره دارند و برخی افراد از پس هزینه های آن بر نمی ایند، بدین منظور خدمات اجتماعی برای کمک به این افراد مشاوره رایگان ارایه می دهند.

هدف مشاوره رایگان چیست؟

هدف اصلی مشاوره روانشناسی حل مشکلات بیمار از طریق توانمندسازی عاطفی و فکری است. به عبارت دیگر، توانمندسازی بیمار برای حل ناراحتی های خود بر اساس شناخت شخصیت و تجربیات زندگی خود است.

برای اینکه بیمار مؤثر واقع شود، باید احساس کند که می‌تواند ناهماهنگی‌های رفتاری و سایر مشکلاتی را که در بخش‌های مختلف زندگی او سرایت می‌کند ( حرفه‌ای ، خانوادگی، اجتماعی، عشقی) حل کند.

شاید نتواند آن ها را به شکل دلخواه حل کند، اما حداقل باید احساس کند که به دلیل مهارت هایی که در طول مشاوره ایجاد شده است، این امکان وجود دارد.

روانشناس-مشاور نیز به نوبه خود جنبه هایی را می بیند که پتانسیل تغییر را در بیماران ایجاد می کند . هنجارهای رفتار، ارزش ها و عاداتی را هدایت می کند که برای هر بیمار رضایت بخش تر است.

به این ترتیب، افرادی که به دنبال راهنمایی روانشناختی هستند ، اعتماد به نفس را افزایش می دهند، اضطراب را کاهش می دهند و تعادل عاطفی را باز می گردانند.

در پایان یک مشاوره روان‌شناختی که به خوبی انجام شده است، بیمار باید از اعمال و شیوه‌های تفکر خود و همچنین امکان انتخاب‌های خود آگاه شده باشد.

چه زمانی به دنبال مشاوره روانشناسی باشیم؟

چگونه یک متخصص را برای مشاوره روانشناسی خود انتخاب کنید

مشاوره را می توان از لحظه ای که در زندگی خود با مشکلاتی که به سختی قابل حل نیستند، جستجو کرد. آنها را می توان با شغل حرفه ای، روابط عاشقانه، مشکلات مالی و حتی زندگی خانوادگی در خانه مرتبط کرد.

یکی از بزرگترین پیامدهای جامعه پر رقابت و پر رقابت امروزی ترس از تصمیم گیری اشتباه و آسیب رساندن به خود در آینده است. بلاتکلیفی مزمن در زندگی بسیاری از افراد وجود دارد و در موقعیت های ساده باعث افزایش اضطراب می شود.

مشاوره روانشناختی به افراد گیج کمک می کند تا با عدم اطمینان خود بدون بار استرس ناشی از فشارهای بیرونی روبرو شوند. بنابراین، آنها می توانند بهترین گزینه ها را برای آینده خود و برای ارضای نیازهای خود انتخاب کنند.

وقتی از نظر احساسی با مشکلی درگیر هستید، یافتن راه حلی برای آن چالش برانگیز است . برای کسانی که از بیرون تماشا می کنند، راه خروج می تواند بسیار ساده باشد، اما ما نمی توانیم آن را ببینیم زیرا غرق در احساسات هستیم .

به همین دلیل است که توصیه یک متخصص سلامت روان باعث ایجاد چنین تفاوتی در حل بن بست های روزمره می شود. آنها مردم را راهنمایی می کنند تا آنها را همانطور که هستند ببینند، راه را برای جدایی عاطفی و در نهایت راه حل های ممکن باز می کنند.

اگر شما نیز نیاز به مشاوره روانشناسی رایگان یا با هزینه کم  دارید، به خدمات  اجتماعی شهر خود برای بهره مندی از این مشاوره ها رایگان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *