مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره روانشناسی چیست

شماره بهترین مشاوره تلفنی | دکتر روانشناس کرج | تلاس

مشاوره روانشناسی چیست: اگر مشکلی در زندگی شما را آزار می دهد و حتی پس از تفکرات طولانی و گفتگو با دوستان راه حلی برای شما به وجود نیامد، مشاوره روانشناسی تلفنی  به شما کمک می کند.

ما اطلاعاتی را برای کسانی که می خواهند بین مفاهیم مشاوره و درمان تمایز قائل شوند جمع آوری کرده ایم، در مورد روش های کار یک روانشناس-مشاورخول بیشتر بیاموزند و یک قالب جلسه مناسب را برای خود انتخاب کنند.

مشاوره روانشناسی چیست

مشاوره روانشناختی یکی از اشکال کمک روانشناختی به یک مراجعه کننده سالم از نظر روانی در شرایط دشوار زندگی است. می‌توانید آن را «کمک روان‌شناختی سریع» بنامید که برای حل دردهای ذهنی محلی در اینجا و اکنون طراحی شده است.

بنابراین، وظیفه مشاوره روانشناختی “غوطه ور شدن عمیق” در مشکلات روانی، درمان طولانی مدت اختلالات نیست، بلکه کار عملی با اشکال مخرب ارتباط، اصلاح و توسعه اشکال جدید رفتار، برنامه ریزی اقدامات مراجع است.

مشاوره روانشناسی چیست | بهترین مشاوره طلاق | مرکز مشاوره تلاس

مشاوره روانشناسی ارتباط تنگاتنگی با روان درمانی دارد. به عنوان مثال، یک جلسه مشاوره روانشناسی خوب به صورت حضوری یا تلفنی می تواند منجر به روان درمانی کوتاه مدت یا کار روان درمانی نامحدود شود.

بهترین روانشناس کرج

یا مراجعه کننده پس از رفع تمام مشکلات روان درمانی می تواند برای مشاوره در مورد یک موضوع دردناک به روان درمانگر مراجعه کند.

تفکیک حوزه های درمانی و مشاوره در روانشناسی کاملا مشروط است، اما وجود دارد.

ابتدا مشاوره در روانشناسی در پاسخ به نیازهای افراد بدون اختلالات بالینی، اما با مشکلات خاص زندگی پدید آمد. یک مثال واضح از مشاوره روانشناسی مکالمه تلفنی است.

مردی با یک تراژدی شخصی با یک روانشناس ناشناس صحبت می کند که هرگز او را ندیده است. روانشناس نیز به نوبه خود سعی می کند مخاطبی پیدا کند و مکالمه را به گونه ای ساختار دهد که درخواست مشتری را برطرف کند.

به طور متوسط، مشاوره از نیم ساعت تا 4-6 ساعت طول می کشد و در بیشتر موارد در مورد درگیری های شخصی است.

بهترین مشاوره طلاق کرج

منشور اخلاقی در کار یک روانشناس

نوع مشاوره ای کمک روانشناختی در ابتدا مبتنی بر روان درمانی انسان مدار مشتری محور K. Rogers بود. او به تدریج مدل های تعامل را از درمان شناختی-رفتاری، گشتالت درمانی، ترتیبات خانوادگی و تحلیل رفتاری جذب کرد. هسته اصلی جهت “تعامل مشورتی” در نظر گرفته می شود که در آن مراجع یاد می گیرد با کمک روانشناس با تکیه بر نقاط قوت و منابع درونی خود مشکلات را حل کند.

در حین کار مشترک، روانشناس-مشاور به نوعی آینه روانشناختی برای مراجعه کننده می شود که طبق معمول به “نظم خود” کمک می کند. علاوه بر این، “آینه” این فرصت را به شما می دهد تا از بیرون به خود نگاه کنید، روی مشکل تمرکز کنید، کار را از یک شکایت از طریق تمایل به راه حل تغییر دهید. اما همه اینها یک گفتگوی معمولی بین دو دوست خوب نیست، بلکه کار صحیح یک روانشناس مطابق با منشور اخلاقی است.

چگونه یک روانشناس تلفنی خوب پیدا کنیم ؟

نگرش خیرخواهانه غیرارزیابی نشان می دهد. قضاوت نمی کند، عصبانی نمی شود، اما به مشتری کمک می کند تا در طول پذیرایی احساس راحتی کند.

توصیه خاصی نمی کند. یک روانشناس توجه می کند، تلقین می کند، کمک می کند، هدایت می کند، اما دستورالعمل های آماده ای برای عمل نمی دهد.

ناشناس بودن را تضمین می کند. هرگونه اطلاعات به دست آمده در حین کار را نمی توان بدون رضایت مشتری به افراد خصوصی یا سازمان های دولتی منتقل کرد.

روابط با مراجع را در داخل و خارج از مطب روانشناس جدا می کند. مشاوره اقوام و آشنایان به دلیل نگرش جانبدارانه در زوج درمانگر- مراجع بی ارزش می شود.

بر ارزش های مشتری در کار تمرکز می کند. درمانگر از دانش «درست/غلط» شروع نمی‌کند، بلکه در راستای منافع مراجع کار می‌کند.

انواع مشاوره روانشناسی

مشاوره می تواند حرفه ای، تجاری، سازمانی، آموزشی، صنعتی، مذهبی، باشد.

طبق آمار، مشاوره های فردی و خانواده در بحران از محبوب ترین ها هستند.

مشاوره خانواده به چند حوزه کار با همسر، والدین و فرزندان، توصیه هایی در رابطه با طلاق و ازدواج، در رابطه با تولد فرزند تقسیم می شود.

بسته به وظیفه، مشاور روانشناس به موارد زیر توجه بیشتری می کند:

مشکلات مشتری تاکید بر تجزیه و تحلیل علل خارجی وضعیت مشکل است.

هدف از کار شکل دادن توانایی مشتری برای انجام اقدامات کافی، آموزش تکنیک خودکنترلی است.

شخصیت های مشتری. بر نگرش های شخصی که موقعیت ناخوشایندی را برانگیخته است تأکید می شود.

هدف کار این است که به مشتری کمک کند تا عمیقا در درون خود نگاه کند.

راه حل های پرس و جو تاکید بر یافتن منابع داخلی مراجع است، اما بدون توسل به احساس گناه.

هدف از کار گسترش درک او از نقاط قوت و فعال کردن پتانسیل او است.

اگر به دنبال یک روانشناس تلفنی خوب هستید، با مرکز ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *