بهترین روانشناس, بهترین مشاوره خانواده, مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی روانشناس

مشاوره تلفنی روانشناس

مشاوره تلفنی روانشناس: ما اغلب از چیزی که نمی دانیم می ترسیم. یا، شاید، اولین تجربه نه چندان خوب ما را وادار می‌کند که از جستجوی کمک دست برداریم. با این حال، لازم است فرصتی برای بهبود کیفیت زندگی و سلامت عاطفی داده شود.

مشاوره تلفنی روانشناس | مرکز مشاوره خانواده | تلاس

همه گیری کووید-19، بیکاری، اختلاف نظر در روابط بین فردی، در محل کار، خواسته های بیش از حد و اعتماد به نفس به خطر افتاده باعث شد بسیاری بیمار شوند. برای افراد غیرمعمول نیست که نوسانات خواب، غذا و سایر علائم ارگانیک ناشی از سلامت روان را تجربه کنند.

بهترین روانشناس کرج

هنگامی که احساس می کنید کنترل خود را از دست داده اید، غم، اضطراب و اندوه شما را فلج می کند، داشتن حمایت روانشناس چه به صورت تلفنی چه حضوری ضروری است.

مشاوره تلفنی کرج

زمانی که فردی قادر به مدیریت یک موقعیت، رویدادی در زندگی به طور مستقل و به تنهایی نیست، به یک مشاوره روانشناسمشاوره تلفنی روانشناس | مرکز مشاوره خانواده | تلاس  نیاز دارد.

چه زمانی یک فرد به مشاوره تلفنی روانشناس نیاز دارد؟

همه کسانی که احساس می کنند برای سازماندهی افکار و احساسات خود به صورت تخصصی از طریق روانشناسی نیاز به حمایت دارند، با این اطمینان که با دقت و بدون قضاوت به آنها گوش داده می شود.

مشاوره خانواده در کرج

بسیاری از موقعیت های رنج در زندگی فرد مانند  غم و اندوه، اضطراب، استرس ناشی از کار بیش از حد، فشار برای موفقیت، مشکلات در روابط او را واردار به مشاوره گرفتن تلفنی یا حضوری از روانشناس می کند.

یک متخصص  و روان در این زمینه  توجه را به آن دسته از احساساتی جلب می کند که می توانند منجر به اختلال روانی شوند:

“ترسی که به عنوان مثال به اضطراب و اختلال هراس تبدیل می شود. غم از دست دادن کسی که تبدیل به مالیخولیا و افسردگی می شود. استرسی که اگر نه درمان شده، تبدیل به فرسودگی شغلی می شود. تمام تشدیدهای عاطفی که منجر به اختلال عاطفی می شود».تکام این موارد نیاز به مداخله مشاوره روانشناسی دارد.

یکی دیگر از شرایطی که فرد را به کمک روانشناس نیازمند می کند، شک و تردید در جهت گیری خود زندگی است. “فرد در محل کار راضی نیست، آنها می خواهند گزینه دیگری پیدا کنند، اما نمی دانند چگونه شروع کنند.

و درمان فضایی است که می توانید با شخص دیگری در مورد این نارضایتی فکر کنید و به کدام مسیرها بروید. این می تواند باشد. مسائل عشقی، ترک یا عدم رابطه، خلاصه تمام تصمیماتی که زندگی اغلب به ما تحمیل می کند.»

مشاوره  و راهنمایی حرفه ای برای زوج هایی که با مشکلاتی روبرو هستند نیز موضوعاتی هستند که باعث ایجاد نیاز به مشاوره تلفنی یا حضوری روانشناسی می شوند.

«به طور کلی زوج‌هایی که مشکلات رابطه دارند و از طریق درمان به دنبال جداسازی بهتر یا توسعه ابزارهایی برای بهبود این رابطه هستند».

چگونه یک مشاور تلفنی یا حضوری روانشناسی  می تواند به من کمک کند؟

مشاوره تلفنی یا حضوری روانشناس می تواند از چند طریق به بیمار کمک کند. با این حال، اولین چیز ایجاد پیوند بین آنها است. فرد باید احساس امنیت کند تا در مورد احساسات و عمیق ترین افکار خود صحبت کند.

«مثلاً در مواجهه با وضعیت غم و اندوه، استرس و تغییر زندگی، شخص کسی را دارد که بهترین ها را برای او می خواهد، که با گوش دادن درمانی خاص به او کمک می کند احساس حمایت کند».

روان درمانگر همچنین همراه با بیمار راه هایی برای مدیریت هیجانات، اضطراب، استرس، بدون آسیب رساندن به کیفیت زندگی پیدا می کند.

بنا به گفته های یک متخصص بهداشت روان “وقتی در یک بحران بسیار بزرگ قرار می‌گیریم، در نهایت بی‌سازمان می‌شویم و نمی‌توانیم کار کنیم. درمانگر به عملکرد مشتری کمک می‌کند تا اتفاق بیفتد. او همچنین هوش هیجانی و تفکر در مورد تغییرات را آموزش می‌دهد.”

آیا روان درمانی توسط روانپزشکی پشتیبانی می شود؟

در برخی موارد، بله. این به این دلیل است که روانشناس نمی تواند دارو تجویز کند – عملی منحصر به پزشکان، که می توانند داروهای لازم برای تعادل انتقال دهنده های عصبی را تجویز کنند، به عنوان مثال، کسانی که به کمک شیمیایی نیاز دارند.

وقتی مشاهده می کنیم که یک اختلال وجود دارد، ترسی که تبدیل به یک حمله پانیک می شود و نیاز به درمان دارد، نمی توانیم آن را بدون درمان رها کنیم.

غم و اندوهی در مقابل غمی که به سمت افسردگی می رود و نمی توان بدون دارو رها کرد. به سمت یک وضعیت حاد می رویم که این هیجان به یک اختلال تبدیل شده است، نیاز به کمک روانپزشکی از طریق دارو داریم، در همین لحظات است که روانپزشکی متحد فرآیندهای روان درمانی می شود.

برخی از مکان هایی که مراقبت های روانی رایگان و تلفنی  ارائه می دهند

در ایران ، کسانی که شرایط مالی ندارند می‌توانند روی حمایت عاطفی و چندین مؤسسه آموزشی، مانند مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی ۱۴۸۰  حساب کنند.

همینطور مراکزی تحت نظر سازمان و نهاد بهزیستی وجود دارد که به افراد با هزینه کم با رایگان مشاوره روانشناسی می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *