زوج

مشاوره ازدواج چیست

بهترین مشاور خانواده | مشاوره ازدواج در کرج | مرکز تلاس

مشاوره ازدواج چیست: روابط اغلب اوقات سختی را پشت سر می گذارند. و می توان گفت که دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود یک رابطه از بین برود.

این می تواند مشکل  خیانت ، حسادت ، مسائل مالی ، اختلال در عملکرد جنسی، سوء مصرف مواد یا الکل ، کار بیش از حد یا کمبود آن، کمبود محبت و بسیاری از عوامل دیگر باشد.

مشاوره ازدواج چیست

بنابراین، قبل از شروع تعهد، مشاوره  ازدواج یکی از ابزارهای زوج درمانی است که بیشترین نتایج مثبت را به همراه داشته است. ما را دنبال کنید!

مشکلاتی که ممکن است در یک رابطه یا ازدواج ایجاد شود بسیار زیاد است و به هر زمینه ای بستگی دارد. آنها می توانند ایجاد یا تحریک شوند، و در این موارد، جستجوی کمک حرفه ای برای زوج ها، مانند روانشناسانی که زوج درمانی را ارائه می دهند، همیشه مهم است .

مشاوره ازدواج چیست و چرا اهمیت دارد؟ در این مقاله ضمن اهمیت مشاوره ازدواج، شما را با مرکز روانشناسی مشاوره ازدواج در کرج به نام مرکز تلاس آشنا می کنیم.

مشاوره ازدواج چیست؟

آیا برای یک سازش آماده هستید؟ مشاوره ازدواج راهنمایی است

که به زوجی که در حال آماده شدن برای ازدواج هستند داده می شود.

مشاوره ازدواج کرج

روانشناسان از طریق زوج درمانی، مجموعه ای از تکنیک های هدایت عاطفی و روانی را انجام می دهند

مشاوره ازدواج چیست | مزایا مشاوره آنلاین | مرکز مشاوره تلاس

و زوج های آینده را برای زندگی زناشویی خود ارتقا و آماده می کنند .

در میان اشکال راهنمایی، ممکن است موضوعات متعددی وجود داشته باشد که باعث نگرانی زوجین شود،

مانند مشاوره و اطلاعات در مورد مسائل عاطفی، روحیات طرف مقابل،

مشکل با خانواده های طرفین و … از جمله این مشکلات است.

اهمیت مشاوره ازدواج

برخی از موقعیت ها را می توان با مشاوره ازدواج به حداقل رساند یا حتی از بین برد.

و این مستلزم مشارکت فعال زوجی است که واقعاً می خواهند از یک رابطه سالم لذت ببرند.

از جمله این مباحث مهم شناخت دنیا و شخصیت پنهان طرف مقابل است، مشاورین ازدواج مرکز روانشناسی تلاس، با صحبت کردن با زوجین و انجام تست های روانشناسی علمی این شخصیت پنهان را بیرون می کشند

 مشاوره روانشناسی آنلاین کرج

و زوجین را با آن آشنا می کنند، پیش از ازدواج همه دوست دارند شخصیت خوب خود را نشان دهند

و کمتر استرس ها، پرخاشگری ها، ریسک ها و… نشان دهند،

البته روانشناس ضمن شناخت این شخصیت ها به زدم ها کمک می کنند

چگونه آن را برطرف کنند و زوجین به یکدیگر کمک کنند که این مشکلات را در کنار هم رفع کنند.

با مشاوره ازدواج، می‌توان فهرستی از علایق، خواسته‌ها و خواسته‌های طرفین را با تمرکز بر ازدواج و همچنین احترام به شخصیت‌های آنها تنظیم کرد .

نکته مهم دیگر کار بر روی خودکنترلی و خودشناسی است که برای یک زندگی زن و شوهر بدون بحران بسیار ضروری است. بسیاری از زوج ها ادعا می کنند که خودشان را می شناسند تا زمانی که در شرایط پرتنش غافلگیر شوند.

بنابراین، در مشاوره ازدواج با دستور کار مواردی که باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد، زوجین می توانند به نوبت لیستی از خواسته ها و شخصیت خود را با روانشناس تهیه کنند.

به طور کلی، تلاش برای حل همه شکایات و مشکلات به طور همزمان خیلی توصیه نمی شود. به یاد داشته باشید، توجه و گوش دادن یک چیز است، حل و فصل و تمرین چیز دیگری است.

نتیجه مشاوره ازدواج

همانگونه که گفته شد پرداختن به مسائل پیچیده در جلسات مشاوره ازدواج به زوجین کمک می کند تا مهارت های ازدواج موفق را چه از نظر فردی و چه از نظر زناشویی به دست آورند.

جلسات زوج درمانی اغلب نسبتا کوتاه است. اگر مشکل خاصی بیشتر مورد بحث و بررسی قرار گیرد، بیش از یک ساعت برای بررسی این مسائل وقت صرف نمی شود.

هدف هر جلسه بهبود رابطه و سلامت عاطفی شماست . هر بار که یک مسئله پیچیده حل می شود، رابطه بهتر می شود و هر یک از طرفین راضی تر و خوشحال تر می شوند.

زن و شوهر فقط با دانستن بیشتر در مورد شریک زندگی خود، یادگیری ارزش گذاری برای آنچه واقعا مهم است و توسعه مهارت هایی برای حل قاطعانه تعارضات خود، به سود می رسند!

زوج درمانی یک روش بالینی مراقبت است  که هدف آن ارتقای کیفیت زندگی بهتر برای اعضای زوج و در نتیجه پویایی زناشویی زوجین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *