مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج برای اختلافات زناشویی

مشاوره ازدواج برای اختلافات زناشویی

نقش یک درمانگر ازدواج

مشاوره ازدواج که به عنوان زوج درمانی نیز شناخته می شود، به زوج ها کمک می کند تا مشکلات فوری خود را حل کنند، تعارضات را حل کنند و روابط خود را بهبود بخشند. همچنین آنها را برای رویارویی با مسائل آینده آماده می کند. از طریق مشاوره، یک زن و شوهر می توانند بینش بهتری نسبت به روابط ناکارآمد خود به دست آورند، عوامل کلیدی پشت اختلافات خود را شناسایی کنند و به جای اینکه در نهایت تصمیم بگیرند راه خود را جدا کنند، تصمیمات منطقی بگیرند.

از مشاوره ازدواج می توان برای حل چندین مشکل خاص استفاده کرد:

  1. مشکلات ارتباطی
  2. مشکلات مالی
  3. تعارض در مورد تربیت فرزند
  4. مشکلات جنسی
  5. خیانت
  6. مسائل خانوادگی

مشاوره ازدواج زوج ها را برای جلسات درمانی مشترک گرد هم می آورد. با این حال، این تضمین نمی کند که صحبت کردن در مورد مشکلات با یک مشاور ازدواج آسان باشد. ممکن است جلسه در سکوت بگذرد یا زن و شوهر دعوای خود را با خود بیاورند. درمانگر ازدواج به عنوان یک میانجی یا داور عمل می کند و به مقابله با احساسات و آشفتگی ناشی از آن کمک می کند.

نقش یک درمانگر ازدواج

مشاوران ازدواج، درمانگران دارای مجوز هستند که به عنوان درمانگر ازدواج و خانواده شناخته می شوند. مشاوران هنگام رسیدگی به اختلافات زناشویی، سیستم حمایت علمی خود را از طریق مهارت های خوب گوش دادن و به طور کلی تسلیم نشدن به فرضیات و ایده های خود در حین مشاوره توسعه می دهند.

جلسات مشاوره ازدواج به دلیل مسائل و انتظارات منحصر به فرد مربوط به موارد فردی است. مشاوران در کار در سطوح مختلف اهداف متفاوتی دارند. در برخی موارد، جلسات مشاوره ازدواج ممکن است برای مدت کوتاه تری برگزار شود، بسته به اینکه موضوع به اندازه اختلاف نفس زوجین جدی نباشد. و در برخی، ممکن است تا هفته ها یا ماه ها ادامه یابد. با این حال، در مواردی که شامل آزار و شکنجه فیزیکی است، نباید اقدام به مشاوره و میانجیگری کرد و «گزارش اطلاعات داخلی» باید بایگانی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *