زوج

مزایا مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج چیست | مزایا مشاوره آنلاین | مرکز مشاوره تلاس

مزایا مشاوره ازدواج: مشاوره ازدواج برای روان درمانی دو نفر است که یکدیگر را برای حفظ یک رابطه سالم دوست دارند. آمار طلاق، خشونت خانگی و ازدواج های ناخوشایند روز به روز در حال افزایش است. عدم برقراری روابط سالم و رضایت بخش بین زوجین باعث ایجاد تعارض می شود.

مزایا مشاوره ازدواج

هدف خدمات مشاوره ازدواج این است که زوجین با ارزیابی سازگاری خود با یکدیگر از بسیاری جهات آگاهی کسب کنند و گامی در جهت یک پیوند شاد بردارند. از سوی دیگر، روابط درمانی به حفظ یک رابطه سالم بین زوجین کمک می کند.

آیا ازدواج مظهر وجود ماست؟

انسان یک موجود اجتماعی است. او برای تجسم وجود خود با افراد دیگر دوستی و روابط نزدیک برقرار می کند. با روابط، فرد آگاهی از فرد بودن را تجربه می کند. احساس پذیرش توسط طرف مقابل به افزایش اعتماد به نفس کمک می کند. کسی که نمی تواند به دیگری نزدیک شود، چیزی در درونش از دست می دهد. رابطه یکی از جنبه های مکمل انسان است.

مشاوره ازدواج

انسان ها به طور طبیعی نیاز به برقراری روابط نزدیک با فردی از جنس مخالف را احساس می کنند. جستجوی غریزی با این ایده آغاز می شود که آنچه نداریم در جنس مخالف است. اگر یک رابطه سالم و رضایت بخش در اینجا برقرار شود، سالم و شاد بودن برای مردم اجتناب ناپذیر است.

آیا مهمترین انتخاب در زندگی، انتخاب شریک زندگی است؟

یکی از معضلات مهم اجتماعی ما طلاق است. روابطی که با افکار مثبت شروع می شود پس از مدتی به درد و ناراحتی ختم می شود. میزان طلاق روز به روز در حال افزایش است. علاوه بر این، مشکلات تجربه شده در ازدواج های مداوم، خشونت و حوادث مرگ در اخبار روزانه ظاهر می شود. دلیل اصلی افزایش آمار طلاق، خشونت خانگی و تعداد خانواده های ناراضی؛ ناتوانی در برقراری روابط سالم و رضایت بخش بین زوجین است.

مزایا مشاوره ازدواج | بهترین مشاوره تحصیلی | مرکز مشاوره تلاس

در این مرحله به راحتی می توان گفت مهم ترین انتخاب در زندگی، انتخاب همسر است. انتخاب یک همسر سالم و صحیح، راه را برای شادی و آرامش در زندگی باز می کند.

قبل از ازدواج به چه نکاتی باید توجه کرد؟

فردی که می خواهد ازدواج کند باید ابتدا سوالات زیر را به صورت واقع بینانه و بدون اینکه تحت تاثیر احساسات خود قرار گیرد از خود بپرسد:

چرا میخواهم ازدواج کنم؟

چه نوع ازدواجی می خواهم؟

هدف من از ازدواج چیست؟

مشاوره تحصیلی

چه جور همسری میخوام؟

چرا من می خواهم با این شخص ازدواج کنم؟

ساختار شخصیت فردی که با او ازدواج خواهم کرد چگونه است و آیا با من سازگار است؟

از زندگی چه انتظاری دارم و آیا با دیدگاه شخصی که با او ازدواج خواهم کرد، سازگاری دارد؟

علاوه بر اینها؛ عوامل متعددی مانند خانواده و رابطه فرد، شغل، تحصیلات و وضعیت اقتصادی وی، معیارهایی اوليه ای است که افراد از هم توقع دارند. زن و مرد باید این معیارها را به صورت فردی و با هم بررسی و ارزیابی کنند و بر این اساس به تصمیم متقابل برسند.

نکاتی وجود دارد که هنگام انجام این کار باید مراقب باشید. زوج ها نباید به رابطه خود معنایی زودرس بدهند. تصمیم ازدواج نباید در شرایط احساسی شدید گرفته شود. اگر مشکلی در رابطه وجود دارد، نباید فکر کند کهبا ازدواج بهتر می شود، باید سعی کنید مشکل را برطرف کنید. پس از تصمیم گیری نهایی در رابطه، در میان گذاشتن با اعضای خانواده مفید است. تصمیم گیری برای ازدواج به عنوان واکنشی به خانواده یا رابطه قبلی، عواقب ناسالمی ایجاد می کند. ازدواج هرگز نباید برای شاد کردن خانواده، برای مدت طولانی با هم بودن یا از روی ترحم انجام شود.

خدمات مشاوره ازدواج در رابطه درمانی چیست؟

در خدمات مشاوره ازدواج در مرکز روانشناسی تلاس بررسی می شود که آیا زوجین از بسیاری جهات با هم سازگار هستند یا خیر. اولین آنها ساختارهای خانواده است. پویایی خانواده، تعصب ها و تابوها مهم هستند. مشخص می شود که خانواده ها چگونه فرزندان خود را تربیت می کنند، یعنی شیوه های تربیتی آنها آشکار می شود. علاوه بر این، فرآیندهای آموزشی، سازگاری های فرهنگی و حرفه ای، باورها، سازگاری های شخصیتی، نظام ارزش ها، هماهنگی جنسی مورد بررسی قرار می گیرد. مشکلاتی که ممکن است در آینده پیش بیاید مشخص شده و اقدامات لازم برای رفع آنها انجام می شود.

با مشاوره ازدواج در مرکز روانشناسی تلاس این اطمینان حاصل می شود که زوج ها نسبت به یکدیگر آگاهی پیدا کرده و به روشی سالم تر و قوی تر وارد ازدواج می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *