مشاوره روانشناسی آنلاین

مرکز تخصصی روانشناسی کرج

روان درمانی آنلاین | بهترین مشاور خانواده کرج | تلاس

مرکز تخصصی روانشناسی کرج: گاهی زمان مراجعه به یک روانشناس فرا می رسد ، یک متخصص که می تواند به شما کمک کند منشا مشکل را شناسایی کنید و به شما اجازه دهد آن را حل کنید یا حداقل ناراحتی ایجاد شده را کاهش دهید تا بتوانید به زندگی خود ادامه دهید. در واقع رفتن به روان درمانی به این معنا نیست که شما ضعیف هستید، بلکه برعکس، یک ژست شجاعت است که از طریق آن تشخیص می دهید که مشکلی دارید و می خواهید آن را حل کنید.

مرکز تخصصی روانشناسی کرج | بهترین مشاوره طلاق | تلاس

متأسفانه برخی از افراد سال های زیادی را بدون شناخت مشکلات خود سپری می کنند یا جرات ندارند اولین قدم را برای حل آن بردارند.

بنابراین، آنها خود را در حلقه ای از منفی نگری حبس می کنند که آنها را از لذت کامل از زندگی باز می دارد. با این حال، لزومی ندارد که شما اینگونه زندگی کنید، یک روانشناس می تواند به شما کمک کند.

من به کمک روانشناسی نیاز دارم: به چه کسی در کرج مراجعه کنم؟

اکثر مردم وقتی با مشکلی مواجه می‌شوند،تصمیم می‌گیرند از نزدیک‌ترین افرادشان مشاوره بگیرند، این می‌تواند شریک زندگی، دوستان، والدین یا حتی یک همکارشان باشد.

بدون شک داشتن دیدگاهی متفاوت از موقعیتی که در آن قرار داریم و با تکیه بر تجربه افراد دیگر راهبردی معتبر است، اما همیشه موثرترین راهبرد نیست.

بهترین روانشناس کرج

مشکل این است که این افراد می توانند تجربیات و نقطه نظرات خود را به شما منتقل کنند، اما اینها همیشه بهترین راه حل برای مورد خاص شما نیستند.

آنها می توانند به شما مشاوره دهند اما نه راهنمایی، زیرا آنها معمولا ابزارهای حرفه ای مناسبی ندارند اما مبتنی بر شهود هستند.

بهترین مشاوره طلاق

فاصله عاطفی

علاوه بر این، نباید فراموش کنید که این افراد معمولاً نمی توانند فاصله عاطفی برقرار کنند و عینیت لازم را ندارند، بنابراین نظر آنها با نگرانی، غریزه محافظتی آنها یا حتی درگیری های گذشته رنگ می گیرد. به همین دلیل است که گاهی اوقات آنها می توانند نظری به شما بدهند که شما را متمایل می کند که بدترین تصمیم را بگیرید.

مشکلاتی وجود دارد که به دلیل پیچیدگی یا عواقبی که ممکن است داشته باشند، نیاز به راهنمایی حرفه ای دارند. در این موارد روانشناس مناسب ترین متخصص است. چرا؟

مرکز تخصصی روانشناسی کرج | بهترین مشاوره طلاق | تلاس

دلیل نیاز به رواشناس متخصص

آنها با تجزیه و تحلیل همه عواملی که شما را شرطی می کنند و مشکل را تحت تأثیر قرار می دهند، می توانند خود را جای شما بگذارند و دیدگاه شما را اتخاذ کنند.

این به شما کمک می کند تا گزینه های مختلف راه حل را ببینید و مناسب ترین را برای پرونده خود انتخاب کنید تا از تصمیمی که می گیرید احساس رضایت بیشتری داشته باشید.

این به شما این امکان را می دهد که با ارائه ابزارهای روانشناختی مختلف که می توانید در آینده برای رویارویی با مشکلات دیگر از آنها استفاده کنید، از بحران یا مشکل قوی تر بیرون بیایید.

روانشناس با چه مشکلات یا موقعیت هایی می تواند مقابله کند؟

روانشناس یک متخصص واجد شرایط است که دارای تحصیلات عالی دانشگاهی است و شرایط خاصی را برای عضویت دارد. بنابراین، ابزارهای متعددی در اختیار دارد که اثربخشی آنها از نظر علمی ثابت شده است و به شما در حل هر نوع مشکلی که ممکن است داشته باشید کمک می کند.

از جمله شایع ترین اختلالات یا مشکلاتی که روانشناسان با آن سروکار دارند عبارتند از:

 • اختلالات خلقی، مانند اضطراب و افسردگی
 • کمرویی و فوبیای اجتماعی
 • اعتیادها
 • اختلالات خوردن مانند بی اشتهایی و بولیمیا
 • ترس ها و فوبیاها
 • فشار
 • اختلالات کنترل تکانه
 • مشکلات عزت نفس و عدم اعتماد به نفس
 • اختلالات در حوزه جنسی
 • اختلالات شخصیت

با این حال، روانشناسان نه تنها با اختلالات سروکار دارند، بلکه می توانند به شما در مقابله با موقعیت های دیگر نیز کمک کنند، مانند:

 1. عادت هایی که می خواهید ریشه کن کنید
 2. مشکلات خانوادگی
 3. درگیری های زن و شوهر
 4. از دست دادن عزیزان
 5. حوادث آسیب زا
 6. مشکلات کاری
 7. اختلالات روان تنی مانند فیبرومیالژیا، سندرم روده تحریک پذیر یا هیپرهیدروزیس

علاوه بر این، روانشناس نه تنها با مشکلات سر و کار دارد، بلکه از طریق کوچینگ می تواند به شما کمک کند تا به تغییرات خاصی در زندگی خود دست یابید، خواه برای بهبود سازمان شخصی، رسیدن به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید، بازیابی تعادل روانی یا توسعه کامل پتانسیل های خود در مناطق خاص در تمام این موارد و موارد مشابه روانشناس به یاری شما می آید.

بنابراین توصیه می شود در موارد زیر به روانشناس های مرکز ما در کرج مراجعه کنید :

این ناراحتی هر روز بیشتر تشدید می شود، تا جایی که در عملکرد روزانه شما چه در حوزه کاری، اجتماعی یا خانوادگی اختلال ایجاد می کند.

احساس می کنید که قدرت یا منابع لازم برای رویارویی با مشکل را ندارید.

شما مجموعه ای از علائم را تجربه می کنید که بر کیفیت زندگی شما مانند بی خوابی، از دست دادن علاقه به فعالیت هایی که قبلا لذت بخش بودند، کاهش میل جنسی، احساس تنش مداوم…تاثیر می گذارد.

احساس می کنید تحت تأثیر شرایط قرار گرفته اید و نمی دانید چگونه باید واکنش نشان دهید، نمی توانید راهی برای خروج پیدا کنید و فکر می کنید همه چیز به پایان رسیده یا زندگی معنایی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *