بهترین روانشناس, بهترین مشاوره خانواده, مشاوره روانشناسی آنلاین

شماره مشاوره خانواده رایگان کرج | بهترین روانشناس آنلاین | تلاس

روان درمان خانواده در کرج | مشاوره تلفنی | تلاس

شماره مشاوره خانواده رایگان کرج: اگر تنش میان اعضای خانواده شما بسیار است ، اجازه ندهید اوضاع بدتر شود. مرکز مشاوره ما با کمک بهترین مشاوره خانواده کرج می تواند به شما گوش دهد و در مشاوره از راه دور و نزدیک به شما کمک کند.

شماره مشاوره خانواده رایگان کرج | بهترین روانشناس آنلاین | تلاس

خانواده درمانی بر این فرض استوار است که رنج یکی از اعضای خانواده ناشی از اختلال در عملکرد گروه به عنوان یک کل است. بنابراین اقدامات او به عنوان مشکلات فردی تلقی نمی شود، بلکه نشانه ای از اشتباه در خانواده است. مشاوره خانواده چگونه کار می کند؟ مزایای آن چیست؟

چرا مشاوره خانواده را انتخاب کنیم ؟

مشاوره خانواده یا خانواده درمانی، طبق تعریف، درمانی است که تمام تعاملات درون یک خانواده را در نظر می گیرد. هدف آن تجزیه و تحلیل باورهای نادرست در مورد گروه، کشف ناگفته ها، رنجش ها و ترس های هر یک است. نقطه شروع آن به طور کلی ناراحتی یکی از اعضای خانواده است.

روانشناس آنلاین کرج

مشاوره خانواده زمانی موضوعیت پیدا می کند که رنج یکی از اعضای خانواده عواقبی بر کل گروه داشته باشد. هدف بهبود روابط با شروع بر مبنای خوب است. در زیر مواردی که نشان می دهد شما نیاز به مشاوره خانواده دارید را ذکر می کنیم.

علائم ناراحتی در کودک را شناسایی کنید

علائمی که نشان می دهد کودک بد کار می کند می تواند بسیار و متنوع باشد. شکست در مدرسه، دزدی، افسردگی، فوبیا، اقدام به خودکشی، کناره گیری، اختلالات خوردن، بیماری های جسمی مختلف…

اگر این مشکلات در ابتدا فردی و مختص کودک در نظر گرفته شود، به مرور زمان همه روابط درون خانواده تیره می شود و در نهایت بسیار پیچیده می شود. بنابراین ناراحتی کودک یا نوجوان همه را تحت تأثیر قرار می دهد و مراجعه شما را نزد بهترین مشاوره خانواده کرج الزامی می کند.

شماره مشاوره خانواده رایگان کرج | بهترین روانشناس آنلاین | تلاس

به جهت مطالعه مقاله بهترین روانشناس کرج کلیک کنید.

علائم ناراحتی را در یکی از اعضای خانواده مشاهده کنید

در این بخش نیز، نشانه‌ها می‌توانند متعدد باشند ، این نشانه ها شامل افسردگی، انزوا و عدم سرمایه‌گذاری از حلقه خانواده، تحریک‌پذیری، مشاجره با سایر اعضای خانواده، طرد شدن، مشکلات خواب یا اختلالات  و … می شود .

گاهی اوقات هیچ علامتی وجود ندارد. یکی از جوانان خانواده است که از بستگان خود (خواهر و برادر، والدین) درخواست می کند تا درمان رادنزذ بهترین مشاوره خانواده  انجام دهد. او که از یک رویداد زندگی (مثلاً ازدواج یا تولد) ناراحت است، می خواهد دوباره با خانواده خود ارتباط برقرار کند یا پایه های سالمی بگذارد ، مانند شروعی جدید است.

مشاوره خانواده کرج

محرک های رایج برای بحران خانوادگی چیست؟

در حالی که هر خانواده منحصر به فرد است، هنوز رویدادهای نسبتاً رایجی وجود دارد که باعث ایجاد بحران می شود . از جمله:

  • بلوغ
  • تولد یا ازدواج
  • مرگ پدربزرگ و مادربزرگ
  • رفتن بچه ها

اگر با یکی از این موقعیت ها مواجه شدید و مشاهده کردید که جو خانواده رو به وخامت است، باید فرا با یک مشاوره خانواده گفتگو کنید.

مشاوره فردی یا خانوادگی: کدام یک را انتخاب کنیم؟

انتخاب لزوماً ضروری نیست و اغلب توصیه می شود که دو مشاوره را به صورت موازی شروع کنید. در واقع، اگر یکی از اعضای خانواده رنج می برد، ترجیحاً درمان فردی و همچنین خانواده درمانی در صورتی که ناراحتی مربوط به خانواده است، شروع شود.

در موارد دیگر، چند جلسه مشاوره خانواده برای بیان بیماری ها و بهبود روابط در خانواده کافی است. این پیشرفت ممکن است باعث شود یکی از اعضای گروه بخواهد کار را در درمان فردی ادامه دهد. در هر صورت، مشاور آنجاست تا شما را در نیازهایتان و در مناسب ترین راه حل راهنمایی کند.

مشاوره خانواده کرج

مشاوره خانواده در تمام مراحل شما را همراهی می کند. این امر باید آموزش خانواده درمانی را که رشته ای متفاوت از درمان فردی است، توجیه کند .

در طول جلسات، روانشناس یا روانپزشک سعی می کند روابطی را که کودک/فرد با بقیه اعضای خانواده خود دارد: پدر و مادر، برادر و خواهر، پدربزرگ و مادربزرگ… این یکی از پایه های خانواده درمانی است، را کشف کند. این البته از طریق آنچه کودک می گوید، بلکه از طریق ژست ها و نگرش های او نسبت به دیگران و بالعکس نیز انجام می شود.

همه خانواده، چه ترکیبی یا غیر ترکیبی، لزوماً به همه جلسات دعوت نمی شوند. گاهی اوقات کودکان یا اعضای خاصی توسط درمانگر به تنهایی دیده می شوند، در موارد دیگر فقط والدین هستند. همین امر در مورد درمانگر نیز صدق می‌کند، که می‌تواند هر از چند گاهی با همکار خود تماس بگیرد تا عناصری را که نمی‌دیدند شناسایی کند و خانواده را به سمت راه‌های دیگر کار هدایت کند.

به یاد داشته باشید : کلمات تنها شاخص هایی نیستند که برای رمزگشایی پیوندهای درون خانواده استفاده می شوند. نحوه قرارگیری اعضا در طول جلسات (کنار یکدیگر، دور و غیره) نیز گویای بسیاری است.

همانطور که در طول زوج درمانی وجود دارد، مشاوره خانواده ممکن است با هدف تجزیه و تحلیل رفتار هر فرد، از دوربین یا آینه دو طرفه در طول خانواده درمانی استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *