مشاوره روانشناسی آنلاین

شماره روانشناس خوب کرج

مشاوره روانشناسی چیست | بهترین مشاوره طلاق | مرکز مشاوره تلاس

شماره روانشناس خوب کرج: دنیای افکار: روانشناسی علمی است که به مطالعه رفتار و تجربه انسان می پردازد. احتمالاً قبلاً می دانید که روانشناسی یک رشته بسیار گسترده است که به آموزش بسیار خاصی نیاز دارد. با این حال، صرف نظر از تخصص خود ، روانشناسان نیز باید دارای ویژگی ها و مهارت های اساسی خاصی باشند تا بتوانند کارکرد خود را انجام دهند.

شماره روانشناس خوب کرج

طبق اخلاق پزشکی ، روانشناسان باید همیشه با احترام، مسئولیت پذیری، صداقت، احتیاط و شایستگی رفتار کنند.

آنها همچنین باید تضمین کنند که درمان آنها در یک چارچوب عینی و علمی انجام می شود.

با این وجود، اگر می خواهید روانشناس خوبی باشید، باید مهارت هایی فراتر از این الزامات داشته باشید.

بهترین روانشناس کرج

یکدلی

برای یک دکتر روانشناس مهم است که بتواند خود را در جایگاه بیمارانش قرار دهد.

او باید استراتژی هایی برای درک ترس ها و نیازهای بیماران خود و ویژگی های موقعیت آنها داشته باشد.

تنها زمانی که روانشناس به این سطح از درک برسد، می تواند ببیند

که چگونه در یک مورد خاص پیش برود و بر اساس آن کمک ارائه دهد.

شماره روانشناس خوب کرج | مرکز مشاوره تلفنی | تلاس

مشاوره تلفنی کرج

برخی از خوانندگان ممکن است تصور کنند که همدلی بیشتر شبیه یک ویژگی عرفانی است.

اما روانشناسان بینش عمیقی نسبت به نحوه عملکرد ذهن انسان دارند که می توانند احساس بیمار خود را درک کنند.

این به این معنی است که یک روانشناس خوب می تواند طرز تفکر دیگران را بدون توجه به تفاوت آن با خود آنها درک کند.

این به او کمک می کند تا به احساسات دیگران اهمیتی مشابه احساسات خود بدهد.

ذهن باز

یک دکتر روانشناس خوب کسی است که هیچ تعصب، کلیشه یا عقاید و باورهای قبلی نداشته باشد. این بدان معناست که او باید به روی ایده های جدید باز باشد، چیزهایی که برای او بیگانه و (هنوز) آشنا نیستند.

این ویژگی برای هر یک از ما مهم است که زندگی خود را به طور کامل انجام دهیم، اما برای روانشناسان کاملاً ضروری است. زیرا او هرگز نمی داند چه کسی از او کمک می خواهد. بنابراین او باید همیشه باز باشد تا بیماران خود را بی طرفانه بشناسد.

برای رسیدن به این تحمل ، روانشناس ابتدا باید از منطقه آسایش خود خارج شود. این منطقه مکانی است که در آن احساس امنیت و محافظت از ناشناخته ها می کنید.

بنابراین مهم است که رویدادهای جهان را زیر سوال ببرید، چیزهای جدید کشف کنید و عمیق تر در آنچه برای شما بیگانه است کاوش کنید. پس خوب است بپذیریم که هر چیزی که در اطراف ما اتفاق می افتد می تواند منبع واقعی الهام باشد.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس شباهت های زیادی با ذهن باز دارد. زیرا به این معناست که یک روانشناس خوب از خود و توانایی های حرفه ای خود مطمئن است. اگر آن اعتماد را نداشته باشید، کمک به فردی که درخواست کمک می کند برایتان دشوار خواهدبشناس

این بدان معنا نیست که روانشناس باید سرسخت، بیش از حد مستقیم یا کاملاً بی‌درایت باشد. بلکه به معنای ارائه درک روشنی از نحوه بهبودی و مراحل مربوط به بیمار است. از سوی دیگر، پیام‌های مردد، نامشخص یا مختلط روان‌شناس به بیمار آسیب می‌رساند.

 

درون نگری

یک دکتر روانشناس خوب برای داشتن ذهن باز باید کار بسیار مهم درون نگری را انجام دهد. این به معنای بررسی خود، تجزیه و تحلیل خود و درک خود است. تنها زمانی که خود را بهتر بشناسد می تواند دنیای عاطفی خود را تنظیم کند و درون بیمارانش را رمزگشایی کند.

قابل دسترس بودن

این کیفیت در جایی بین راحتی و درک قرار می گیرد. مهم است که بیمار با دکتر روانشناس خود احساس راحتی کند. این تنها راهی است که او می تواند موقعیت، مشکلات، نیات و عمیق ترین رازهای خود را بدون احساس فشار در میان بگذارد.

یکی دیگر از ویژگی هایی که در اینجا مطرح می شود همدلی است که شماره یک لیست ما است. همدلی همراه با توانایی ارائه راحتی، در دسترس بودن را ایجاد می کند. این ویژگی روانشناس باعث می‌شود که بیمار راحت‌تر با او ارتباط برقرار کند و در مورد مشکلات خود بدون قید و شرط صحبت کند.

مهارت های تحلیلی

یک دکتر روانشناس خوب باید بتواند حرف های بیمار را به درستی تفسیر کند. از آنجایی که جریان گفتگو را نمی توان به سادگی در طول یک جلسه قطع کرد ، روانشناس باید بداند چگونه اطلاعات مربوط به او را فیلتر کند. مهارت های تحلیلی نیز برای ایجاد یک برنامه درمانی ضروری است.

مهارت های ارتباطی خوب

این کیفیت شاید یکی از بزرگترین چالش‌های دکتر روان‌شناس در تمرین روزانه‌اش باشد. اگر او هنوز تجربه زیادی نداشته باشد، این بیشتر صادق است. دانستن اینکه چگونه دانش نظری خود را در عمل به کار ببرید همیشه آسان نیست.

بنابراین داشتن مهارت های ارتباطی و اجتماعی اگر می خواهید روانشناس خوبی باشید کاملا ضروری است. بنابراین بهبود مهارت های ارتباطی به صورت روزانه و دانستن نحوه برخورد با مردم یک کیفیت اساسی است.

به عنوان مثال، لازم است بدانید که چگونه در یک جلسه سؤال بپرسید یا به موضوعی که می تواند محرک اصلی یک اختلال یا روان رنجوری باشد، رسیدگی کنید.

یک دمتر۶ روانشناس خوب همچنین باید بتواند زمان جلسات خود را سازماندهی کند و از استفاده موثر آن اطمینان حاصل کند.

نحوه گوش دادن را بدانید

اگر بتوانید محیطی آرام در تمرین خود ایجاد کنید، در حال حاضر به نقطه عطفی رسیده اید. اگر روانشناس بتواند حس صمیمیت ایجاد کند، بیمار می تواند با آرامش و صادقانه با او صحبت کند.

گوش دادن به این معناست که همیشه نگرش درگیر و باز داشته باشید و به آنچه که طرف مقابل می گوید علاقه نشان دهید.

به عبارت دیگر، یک دکتر روانشناس خوب باید شنونده خوبی باشد و به بیمار خود نشان دهد که به آنچه می خواهد منتقل کند اهمیت می دهد.

بنابراین ایده خوبی نیست که جریان گفتار بیمار را قطع کنید. او باید همیشه این احساس را داشته باشد که بتواند آزادانه صحبت کند. به این ترتیب بیمار حتی می تواند بسیاری از سوالات خود را اگر با صدای بلند پرسیده باشد، خودش پاسخ دهد.

گذاشتن فضایی برای سکوت یکی دیگر از راهبردهای مهم در مشاوره با بیمار است. یک روانشناس خوب باید مشاهده کند که بیمارش چگونه این مکث ها را تجربه می کند.

حرکات دستش، حالت او، حالت او: چگونه در این لحظات کار می کنند؟ همه اینها می تواند اطلاعاتی در مورد وضعیت بیمار به روانشناس بدهد.

همانطور که می بینید، یک روانشناس خوب فقط کسی نیست که مهارت های خاصی داشته باشد – او همچنین باید بداند که چگونه از آنها استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *