مشاوره روانشناسی آنلاین

شماره روانشناس خوب در کرج

شماره مشاوره کرج | مشاوره روانشناسی | مرکز مشاوره تلاس

شماره روانشناس خوب در کرج: مشاوره معمولاً یک گفتگوی شخصی با هدف حمایت حرفه ای از مراجع در حل یک مشکل خاص است. در ضمن مشاوره تلفنی یا آنلاین و همچنین از طریق ایمیل نیز انجام می شود.

شماره روانشناس خوب در کرج

مشاوران روان‌شناختی و روان درمانی زمانی از افراد حمایت می‌کنند که باید مشکلات فعلی را حل کنند، از یک بحران حاد رنج می‌برند یا می‌خواهند مهارت‌های خاصی را بیاموزند تا در کل زندگی را بهتر بگذرانند.

شماره مشاوره کرج

چه خدمات مشاوره روانی در دسترس است؟

مشاوران و مراکز مشاوره ای وجود دارند که در زمینه های کاری خاص مانند مشاوره زوجین و والدین یا مشاوره اعتیاد و مواد مخدر تخصص دارند. طیف پیشنهادات مشاوره بسیار گسترده است و تقریباً می تواند هر زمینه ای از زندگی را پوشش دهد:

مشاوران با مشاوره زندگی، مربیگری، درمان های مختلف مانند جامعه درمانی، که در آن بیماران روانی برای ادغام بهتر خود در زندگی، از مشتریان خود حمایت می کنند.

شماره روانشناس خوب در کرج | مشاوره طلاق | تلاس

مراقبت یا مشاوره روان‌شناختی یافتن پاسخ به سؤالات زندگی شخصی یا توسعه مهارت‌هایی برای مشارکت بهتر در زندگی است.

همیشه نمی توان تمایز روشنی از روان درمانی، چه با توجه به موضوعاتی که روی آنها کار می شود و چه روش هایی که مشاور استفاده می کند، قائل شد.

بهترین مشاوره طلاق کرج

تفاوت اصلی مشاوره و روان درمانی چیست؟

با این حال، برخلاف روان درمانی، هیچ اختلال روانی با ارزش پاتولوژیک در خدمات مشاوره قابل درمان نیست و حتی ممکن است تشخیص داده نشود.

اختلالات روانی فقط به صورت حمایتی همراه است، به عنوان مثال در قالب جامعه درمانی. اصولاً مشاوران نه به صورت روان درمانی کار می کنند و نه اجازه این کار را دارند.

مشاوره روانشناسی چیست؟

اگر یک مشتری مایل است یاد بگیرد که چگونه با درگیری های عمدتاً مشخص یا مسائل زندگی بهتر برخورد کند، مشاوره روانشناختی می تواند به او کمک کند تا یاد بگیرد، به عنوان مثال، یاد بگیرد که مرزها را بهتر تعیین کند یا خود را اثبات کند.

به عنوان مثال، یک مراجعه کننده می تواند با آموزش تکنیک هایی توسط مشاور برای ایجاد تاخیر بین محرک (درخواست) و واکنش (پذیرش) یاد بگیرد که اگر نمی خواهد به این سرعت با یک پیشنهاد موافقت نکند.

برای این منظور، مشاور از روش‌های مربیگری یا تکنیک‌های مداخله‌ای از مکاتب درمانی مانند رفتار درمانی یا درمان سیستمیک استفاده می‌کند، حتی اگر مراجع تحت درمان روان‌درمانی قرار نگیرد.

مشاوره روانی اجتماعی چیست؟

بین مشاوران روانشناختی و روانی اجتماعی تمایز قائل می شود، اگرچه مرزهای بین این دو حوزه حرفه ای می تواند بسیار روان باشد.

تشخیص مشاوره روانی اجتماعی از روان درمانی آسانتر از مشاوره روانشناختی است. زمانی که صحبت از حمایت از یک مشتری در موقعیت‌های زندگی چالش‌برانگیز است، معمولاً از مشاوره روانی-اجتماعی صحبت می‌شود، به گونه‌ای که بتواند با مهارت بیشتری با آنها برخورد کند.

به عنوان مثال، مشاوران روانی-اجتماعی با پشتیبانی متخصص، بیماری های روانی یا تشخیص های دشواری مانند سرطان را به مراجعان ارائه می دهند. مشاوران روانی اجتماعی در مطب های خصوصی، اما همچنین در موسسات مختلف، به عنوان مثال در اداره رفاه جوانان، در زندان ها یا در کلینیک ها کار می کنند.

مشاوران روانی چه شرایطی دارند؟

بسیاری از خدمات مشاوره در کشور ما وجود دارد. مشاوره روانشناختی و روان درمانی از روش های مختلف روانشناختی استفاده می کند.

در هر دو مورد، مسیر آموزش توسط قانون تنظیم نمی شود. طیف گسترده ای از ارائه دهندگان وجود دارد که به موجب آن کیفیت آموزش بسیار متفاوت است. همچنین دوره‌های دارای گواهی دولتی برای مشاوران روان‌شناختی یا مربیان شخصی وجود دارد .

تعدادی از مشاوران تحصیلات دانشگاهی خود را در زمینه روانشناسی، مددکاری اجتماعی یا حتی الهیات و علوم دینی به پایان رسانده اند.

عناوین شغلی «لیسانس-روانشناس»، «دکترا-روان»، «کارشناسی ارشد روانشناس» (کارشناس ارشد علوم) می تواند نشان دهنده صلاحیت حرفه ای مشاور باشد. زیرا این اصطلاحات توسط قانون محافظت می شوند و تنها در صورتی می توان از آنها استفاده کرد که فردی مدرک روانشناسی را به پایان رسانده باشد.

اغلب مربیان فارغ التحصیل، مربیان اجتماعی فارغ التحصیل یا مددکاران اجتماعی فارغ التحصیل نیز در زمینه مشاوره روانشناسی فعال هستند. آنها مدرک علوم اجتماعی را به پایان رسانده اند، اما تخصص روانشناسی کمتر به طور جامع ارائه شده است.

مدتی است که مدرک “کارشناسی ارشد در مشاوره روانی اجتماعی و درمان در مددکاری اجتماعی” نیز وجود دارد. این مدرک کارشناسی ارشد را می توان در دانشگاه های مختلف تکمیل کرد. پیش نیاز آن مدرک لیسانس در آموزش اجتماعی، علوم پرستاری، روانشناسی یا یک دوره مشابه علوم اجتماعی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *