خانواده

روان درمانی خانواده

بهترین روان درمانگر کرج | مشاوره خانواده ارزان | تلاس

روان درمانی خانواده: مواقعی بوده است که همه ما از ماراتن زندگی خسته می شویم، زیر بار مسئولیت ها غرق می شویم و به مکانی آرام فرار می کنیم. طبیعی و قابل درک است که ما در زمان های خاصی از زندگی خود با مشکلات روانی مواجه می شویم. در حالی که برخی از این مشکلات به خودی خود می گذرند، برخی از آنها برای مدت طولانی بر روان ما تأثیر می گذارد. انتظار برای عبور این مشکلات طولانی مدت می تواند منجر به مشکلات بزرگتری شود که ما هرگز نمی توانیم تصور کنیم.

روان درمانی خانواده

فرض کنید در مورد اینکه آیا به کمک روانشناختی نیاز دارید یا خیر، بسیار سردرگم هستید. در این مرحله، ما نکات کلیدی را برای این سوال به شما ارائه خواهم کرد که در چه شرایطی باید به دنبال کمک روانشناسی باشم؟ چگونه بهترین روانشناس در کرج را پیدا کنیم؟ در این مقاله ما شما را راهنمایی خواهیم کرد.

چرا به روانشناس نیاز داریم ؟

پاسخ به این سوال که چرا به روانشناس نیاز داریم آنقدرها هم که به نظر می رسد سطحی نیست. همانطور که ما نیاز به سلامت جسمانی داریم، از نظر روحی نیز به آن نیاز داریم. در اینجا قطعاً هدف در مشاوره روانشناسی این نیست که مددجو به روانشناس خود وابسته شود و در نتیجه ملزم به راهنمایی روانشناس باشد.

روان درمانی خانواده | مشاوره تحصیلی کرج |مرکز مشاوره تلاس

در مقابل، هدف از حمایت روانی، شناسایی ریشه مشکلات اصلی است که باعث می‌شود فرد نزد بهترین روان‌شناس در کرج مراجعه کند و آگاهی را در مورد راه‌هایی که باید برای غلبه بر این وضعیت در مواجهه با شرایط مشابه دنبال کند، افزایش دهد.

مشاوره خانواده در کرج

فرآیند روان درمانی فرآیندی است که با سرعت و سرعت پیش می رود . فرد با کمک روانشناس خود در این مسیری که در جلسات طی کرده است متوجه می شود که هیچ چیز ثابت نمی ماند و دیدگاه او نسبت به رویدادها یکسان نیست. او به نقاط قوت و ضعف خود پی خواهد برد و متوجه خواهد شد که کمکی که دریافت می کند نه تنها تعریف و حل و فصل یک رویداد واحد است، بلکه فرد در کل خود را بازسازی می کند.

ما خودمان می توانیم تصمیم بگیریم که تا چه حد مشکلاتمان به صورت فردی حل شود. با این حال، نه تنها زمانی که در شرایط بد و ناسالم هستیم، بلکه زمانی که هر از گاهی به دیدگاه متفاوتی نیاز داریم، می توانیم به روانشناس مراجعه کنیم.

در چه مواقعی به روانشناس مراجعه کنیم؟

نمی توانید عادی باشید؟

عادی بودن؛ حفظ ثبات عاطفی اجتناب از درگیری با دیگران و خود است. اگر روزهای شما پر هرج و مرج و مشکل است، ممکن است لازم باشد از بهترین روانشناس در کرج کمک بگیرید.

نمی توانید خونسردی خود را حفظ کنید و درگیری ها را حل کنید؟

مهم ترین نشانه سلامت روانی خوب و سالم این است که بتوانیم با ارتباط مناسب مشکلات مبتنی بر هوش هیجانی را حل کنیم. اگر اغلب در حفظ آرامش مشکل دارید و در مدیریت صحیح مشکلات مشکل دارید، مراجعه نزد بهترین روانشناس در کرج ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد.

مشاوره تحصیلی کرج

آیا بر اساس یک شخص یا رویداد وسواس فکری دارید؟

داشتن اختلاف، مشکل و سوء تفاهم با افراد دیگر کاملاً طبیعی است. با این حال، اگر درگیری دارید که در طول زمان ادامه پیدا می کند، از نظر ذهنی گیر کرده اید و شما را آزار می دهد (به عنوان مثال: همسر، مادر، دوست…) برای شما خوب است که کمک بگیرید.

آیا افرادی که شما را به خوبی می شناسند نگران رفتار شما هستند؟

گاهی اوقات برای آگاهی از موقعیتی که در آن قرار داریم، باید به هشدارهای افرادی که ما را به خوبی می شناسند در مورد رفتار و سلامت خود توجه کنیم. افرادی که در اطراف خود به آنها اعتماد داریم؛ اگر بیان می کنند که نگران ما هستند و نیاز به کمک داریم، باید به حرف آنها گوش دهیم.

آیا به پشتیبانی خارجی و مشاوره حرفه ای نیاز دارید؟

همه ما در فرآیند تجربه هر مشکلی نیاز به اشتراک گذاری با کسی را احساس می کنیم. در این مرحله، نگرش کسانی که مشکلات خود را با آنها در میان می گذاریم نسبت به خود بسیار مهم است.

اگر شخصی که مشکلات خود را به او می‌گویید در مورد مشکلات خود یا کسانی که از شما بدتر هستند با شما صحبت می‌کند، باید بدانید که این کار به جای منفعت به شما آسیب می‌زند.

با هر مشکلی که در آن لحظه با آن روبرو هستید، هر مشکلی که دارید، برای شما سنگین است.

به همین دلیل، به خاطر داشته باشید که دیگران بیشتر از شما رنج می‌برند،

می‌تواند باعث شود که دردتان را سرکوب کنید، احساس گناه کنید و

نتوانید این روند را به‌طور سالم پشت سر بگذارید، نه اینکه درمان پریشانی شما باشد.

احساساتی که سرکوب می‌کنید و به تعویق می‌اندازید ممکن است

به مرور زمان به شدت به شما بازگردند بدون اینکه شما متوجه شوید.

برای مراجعه نزد بهترین روانشناس در کرج نیازی به بیماری جدی ندارید.

می توانید گام های خود را در زمینه بهبودی عاطفی بردارید و

مشکلاتی را که می خواهید حل کنید با یک درمانگر که شما را بهتر راهنمایی می کند، حل کنید.

بهترین روانشناس در کرج مسیر درستی برای شما در مسیر رشد شخصی شما روشن خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *