مشاوره روانشناسی آنلاین

روانشناس حرفه ای در کرج

روانشناس حرفه ای در کرج

اگر مشکلی دارید که نمی توانید به تنهایی آن را حل کنید و تصمیم گرفته اید از یک متخصص کمک بگیرید، ممکن است نگران این باشید که آیا متخصص مناسب را پیدا خواهید کرد یا خیر،، این کاملا طبیعی است. از این گذشته، شما باید به یک غریبه اعتماد کنید تا از سلامت روان و اطلاعات بسیار صمیمی شما مراقبت کند. تیم مشاوره تلاس به شما در یافتن بهترین روانشناس کرج کمک خواهد کرد.

آیا روانشناس من حرفه ای است؟

روانشناس خوب کسی است که به قوانین اخلاق حرفه ای پایبند باشد . او باید جلسات خود را با شما با جمع آوری یک خاطره شروع کند تا بتواند تشخیص دهد و شبهات را روشن کند. سپس در صورت لزوم، شکل مناسب کمک روانشناختی را انتخاب خواهد کرد. یک روانشناس حرفه ای نیز حدود صلاحیت خود را می داند. به عنوان مثال، اگر او صلاحیت انجام روان درمانی یا کار با یک مشکل خاص را نداشته باشد، شما را در مورد آن آگاه می کند و شما را به متخصص دیگری هدایت می کند. او همچنین باید از رازداری حرفه ای مراقبت کند، بدون رضایت شما، او حق ارائه اطلاعات در مورد موضوعات مورد بحث در جلسات شما، از جمله اطلاعات مربوط به استفاده از کمک های روانی را ندارد.
یکی دیگر از رفتارهای مطلوب متخصص این است که با شما اهدافی را تعیین کند که روی آنها کار کنید تا مشخص شود که چه مواردی قابل دستیابی هستند و زمان لازم برای دستیابی به آنها را مشخص می کند. سپس روانشناس روش های کار خود را به گونه ای که برای شما قابل درک باشد شرح می دهد و طرح کمکی ارائه می دهد. خاتمه تماس باید با شما توافق شود و معمولاً پس از دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده صورت می گیرد.

یکی دیگر از وظایف یک متخصص همانند روانشناسان مرکز روانشناسی تلاس در کرج، مراقبت از توسعه حرفه ای( آموزش های اضافی، تحصیلات تکمیلی، خواندن ادبیات حرفه ای) به منظور اینکه بتواند روش های کمک روانشناختی را با آخرین استانداردها به طور مداوم تطبیق دهد. شخصی که به طور حرفه ای از شما حمایت می کند باید شک و تردیدهای خود را با سایر متخصصان نیز در میان بگذارد.

آیا روانشناس من با من محترمانه رفتار می کند؟

همچنین مهم است که مشاهده کنید آیا متخصص با شما با احترام رفتار می کند، او احساسات، ارزش های شما را می پذیرد، می تواند نظرات انتقادی را در مورد کار خود بپذیرد (او توهین نمی کند، با عصبانیت واکنش نشان نمی دهد).
نشانه دیگری که نشان می دهد با یک متخصص خوب همانند مشاوران مرکز روانشناسی تلاس، سر و کار دارید این است که آیا او به سؤالات مربوط به تشخیص، روش های کار و سایر مسائل مهم مربوط به کمک به شما پاسخ می دهد یا خیر. به یاد داشته باشید که همیشه حق دارید در مورد آن سوال کنید. این وظیفه متخصص است که به زبان ساده پاسخ دهد. اخلاق موظف به انجام آن است.

آیا روانشناس من همدل است؟

یکی از مهم ترین مهارت ها در حرفه روانشناس و روان درمانگر، ایجاد یک رابطه گرم و حمایتی است. این مبتنی بر همدلی است، یعنی توانایی درک آنچه که تجربه می کنید و در طول جلسات خود با آن طنین انداز می شود، اما فاصله خود را حفظ کنید تا تحت تأثیر احساسات قرار نگیرید. یک روانشناس می تواند ناامیدی شما را بدون افتادن در آن درک کند، به لطف آن شما را بهتر درک می کند، این چیزی است که کمک روانشناختی حرفه ای در مورد آن است.

درک یک انسان دیگر یک عمل کل نگر جسمی، فکری، شهودی و خلاق است. یک روانشناس خوب باید ذهنی باز داشته باشد، انعطاف پذیر باشد، فراتر از تفکر کلیشه ای باشد. نگرش کنجکاوی، تمایل صادقانه برای شناختن شما و خودداری از قضاوت نیز مهم است. این کار کمک به دیگران را آسان‌تر می‌کند، مخصوصاً اگر سیستم‌های اعتقادی یا مشکلاتی که تجربه می‌کنند بسیار متفاوت باشند.
همدلی، صراحت، صبر، و میل به درک یک انسان دیگر، صمیمیت را تقویت می کند، ایجاد یک رابطه گرم را تسهیل می کند که در آن به مرور زمان احساس آرامش خواهید کرد. شما فضایی برای صحبت در مورد مشکلات و علائم خود خواهید داشت ، حتی اگر برای شما بسیار شرم آور باشد. اگر بتوانید صادقانه در مورد مشکلات خود صحبت کنید، درک شما توسط متخصص آسان تر خواهد بود، این اطلاعات را با درک گسترده تری از مشکلات خود پیوند دهید و مدل کمک را با این موضوع تنظیم کنید. حدس زدن اینکه به لطف این کمک موثرتر خواهد بود دشوار نیست و به همین دلیل است که یک روانشناس خوب باید ویژگی هایی را که در بالا توضیح داده شد داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *