مشاوره روانشناسی آنلاین

درمان اعتیاد به مواد مخدر

درمان اعتیاد به مواد مخدر | مشاوره در کرج | تلاس

درمان اعتیاد به مواد مخدر: اعتیاد به مواد مخدر به عنوان استفاده مداوم از ماده ای توصیف می شود که با وجود پیامدهای نامطلوب، خلق و خو یا رفتار را تغییر می دهد.

چگونه می توان فهمید که فردی به درمان اعتیاد به مواد مخدر نیاز دارد؟ چه زمانی فردی میل غیرقابل کنترل به مصرف مواد روانگردان و این احساس را تجربه می کند که بدون آنها نمی تواند کار کند؟ این فرد ممکن است از چیزی که اختلال اعتیاد به مواد مخدر نامیده می شود، رنج می برد.

درمان اعتیاد به مواد مخدر

مصرف مواد مخدر اثرات متفاوتی بر ادراک، تفکر، خلق و خو یا عواطف دارد. و ظرفیت متفاوت برای تولید وابستگی، با معانی متفاوت برای کسانی که آنها را مصرف می کنند، دارد.

هروئین، کوکائین، تریاک،حشیش، داروهای ضد افسردگی، مسکن ها، مشتقات مواد افیونی، داروهای مصنوعی یا مواد روانگردان جدید (NPS مانند فنتانیل) همگی مخرب و اعتیاد آور هستند. آنها در لیست معمول استفاده/سوء استفاده از داروهای مجاز و غیرقانونی هستند.

بهترین روانشناس کرج

معمول است که مصرف مواد روانگردان، مصرف کنندگان را مجبور به انجام درمان اعتیاد به مواد مخدر کند.

با یک پیگیری کافی و تخصصی و با یک تیم مرجع خواهید توانست به زندگی خود مسیر جدیدی بدهید.

چگونه ذهن خود را آرام کنیم | داشتن آرامش | تلاس

اگر این یکی از مشکلاتی است که می خواهید با تمرکز بر بهبودی مبتنی بر پرهیز بر آن غلبه کنید،  به یک مرکز تخصصی مراجعه کنید .  برنامه فشرده و فردی درمان اعتیاد به مواد مخدر این مراکز  بر دستیابی به آرزوها، رفاه و تحقق شخصی شما تمرکز دارد.

بهترین مشاوره خانواده کرج

هدف مراکز ترک اعتیاد این است که بر اساس شواهد علمی   و بر اساس سیستم مدیریت کیفیت ، یک درمان مسکونی با خدمات متنوع به شما ارائه دهند  .

مراکز تخصصی ترک اعتیاد

در سال 2020 ، نتایج به دست آمده از نظر مداخله مراکز تخصصی ترک اعتیاد مبتنی بر بهبود کارایی و کفایت  سیستم مدیریت کیفیت است . مواردی چون بهبود مدیریت منابع، تعهد و انگیزه تیم در این مراکز برجسته هستند.

از سوی دیگر، شاخص‌های کیفیت، ادراک مثبت ذینفعان را در زمانی که نیازها و انتظارات خود را برآورده می‌کنند، منعکس می‌کنند.

در نهایت، آنها مظهر افزایش قابلیت اطمینان و اعتبار خدمات از طرف خانواده ها هستند. و  توسط نهادهای عمومی باید اعتبار و شهرت داشته باشند.

برنامه های مراکز حرفه ای  برای درمان اعتیاد به مواد مخدر

پیش از هر کاری برای خود یا عزیزانشان بهتر است به دنبال یک مرکز حرفه ای و تخصصی ترک مواد مخدر باشید.

مرکز درمانی باید این خدمات را به شما  ارائه  دهد:

یک برنامه درمان اعتیاد فردی و منعطف، متناسب با مشخصات هر ساکن

مراقبت های واجد شرایط توسط تیمی از متخصصان در زمینه های زیر ارائه می شود. پزشکی عمومی، روانپزشکی، روانشناسی، مددکاری اجتماعی، آموزش اجتماعی و غیره.

یک “محیط خانوادگی” که در آن نزدیکی بین تیم و ساکن به کد هویت ما تبدیل می شود.

مداخله ای جامع و هماهنگ در تمامی حوزه های درگیر با معضل پیچیده اعتیاد. روانی، پزشکی، اجتماعی-خانوادگی.

دارا بودن امکانات راحت و دلپذیر با باغ های بزرگ و امکانات ورزشی مخصوص به خود.

برنامه درمان اعتیاد به مواد مخدر  باید بر  نیازهای فردی تمرکز داشته باشد. این یک رویکرد شناختی-رفتاری با رویکرد زیستی-روانی اجتماعی ارائه می دهد. از این طریق مراکز معتبر ترم اعتیاد به دنبال این هستند که فرد را از مشکل اعتیاد خود آگاه کنند.

سپس و در طول درمان اعتیاد به مواد مخدر، به جنبه های دیگری از قبیل موارد زیر پرداخته می شود:

فرآیندهای یادگیری جدید

عزت نفس خود را بازیابید

احساس مسئولیت به دست آورید

و خودکنترلی بیشتر، با استفاده از منابع و قابلیت های خود.

در یک بافت مسکونی،  روابط بین فردی، فرآیندهای اجتماعی شدن مجدد کاربران را با تکنیک های درمانی و مداخلات آموزشی مختلف ترکیب شود. هدف ترویج بهبودی یکپارچه و پرهیز محور است.

زندگی  قبل – حین – پس از  درمان اعتیاد به مواد مخدر

برای درک بهتر اینکه  مراکز معتبر ترک اعتیاد  مداخله می کنند،  قبل – در حین – بعد را به شما نشان می دهیم.  اساس برنامه درمان اعتیاد به مواد مخدر باید بر  اساس موارد زیر باشد:

روانشناس کرج | مشاوره درمانی چیست | مرکز مشاوره تلاس

قبل از برنامه جامعه درمانی

بسیاری به عنوان یک راه حل معمول در مواجهه با احساسات طاقت فرسا  یا به عنوان فرار از انتظارات خانواده یا دوستان، برای حل مشکلات تنظیم رفتار، هویت یا ادغام به مواد رو می آورند.

در طول درمان در جامعه درمانی

با ورود به CT و شروع زندگی با گروه همتا طبق قوانین برنامه، کاربران ارتباط مجدد خود را با دیگری آغاز می کنند. آنها شروع به مدیریت احساسات و عواطف خود می کنند، مشکلات مربوط به تنظیم رفتار را حل می کنند، احساس می کنند که “من” چه کسی هستم. و غلبه بر اشکال معمول  انجام می گیرد.

پس از درمان در جامعه درمانی

“100% تغییر کردم”. از طریق ساختار روایت به دست آمده در مورد اینکه آنها چه کسانی هستند و چه چیزی را پشت سر گذاشته اند، کاربران می توانند با تجربیات به شیوه ای مثبت برخورد کنند.

از تنظیم تغییر رفتار، اهمیت صحبت واقعی در مورد پیشگیری از عود برجسته می شود. تغییر ادراک از خود و در رابطه با دیگران. میل به زندگی: داشتن یک آپارتمان، شروع به کار، پرداخت قبوض، بازگشت به مدرسه… از نو آغاز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *