مشاوره روانشناسی آنلاین

خصوصیات بهترین روانشناس

مشاوره درمانی کرج | بهترین روانشناس | مرکز مشاوره تلاس

خصوصیات بهترین روانشناس: چگونه می تواند بهترین روانشناس را پیدا کرد؟ امر این روزها نیاز به رفتن نزد روانشناس را حس می کنید، حتما این پرسش ها از ذهن تان می گذرد و ترجیح می دهید که به بهترین روانشناس شهرتان مراجعه کنید؟ در این مقاله ما ویژگی های روانشناس خوب را به شما شرح می دهیم تا بهتر تصمیم بگیرید.

خصوصیات بهترین روانشناس

چرا داشتن مهارت ها و شایستگی ها برای یک  روانشناس مهم است؟

داشتن مهارت مهم است زیرا ما باید همیشه در هنگام انجام خدمات درمانی حرفه ای باشیم. با توجه به اینکه درمان در حوزه سلامت است، باید متعهد شد که خدمات را به مؤثرترین و صحیح ترین شکل ممکن ارائه دهیم

مشاوره تلفنی کرج

زیرا سلامت روان فرد در دستان ماست. در ادامه به برخی از این مهارت های ضروری که روانشناس برای انجام صحیح کار خود باید داشته باشد اشاره می کنیم.

9 ویژگی که یک روانشناس خوب باید داشته باشد

شایان ذکر است که مهارت ها و توانایی های زیادی وجود دارد که یک روانشناس باید داشته باشد. برای این مورد، ما 9 مورد از آنها را مثال می زنیم،

بهترین روانشناس کرج

که برخی از آنها اساسی هستند و برخی دیگر ممکن است چندان اساسی نباشند، اما ضروری هستند و همیشه می توانند به حرفه ای بودن کمک زیادی کنند.

  1. همدلی

یکی از مهارت های اساسی در هنگام تمرین به عنوان یک درمانگر همدلی و قرار دادن خود به جای بیمار برای شروع کار روی بهبودی او عامل مهمی است که باید به عنوان یک مهارت داشته باشید.

شماره مشاوره کرج

  1. اخلاق

اخلاق باید همیشه وجود داشته باشد. شما باید از نظر حرفه ای و انسانی خوب عمل کنید، همیشه باید صادق باشید، اطلاعات را پنهان نکنید، همیشه حقیقت و ابزاری که با آن کار خواهید کرد (در صورت استفاده از آنها) به بیمار یا گروه بگویید.

  1. تعهد

اگر تعهدی از طرف طرفین وجود نداشت، انتظار هیچ نتیجه مثبتی از درمان نداشته باشید. در این مورد ما بر تعهد روانشناس تمرکز می کنیم که باید صد در صد به کاری که باید انجام شود متعهد باشد.

  1. تکنیک

برای توسعه روند درمانی به نحو مطلوب و موثر بودن، متخصص باید یک تکنیک خوب داشته باشد یا روی آن تمرکز کند.

  1. گوش دادن فعال

گوش دادن فعال مهارتی است که مستلزم توجه دائمی به آنچه بیمار به ما می گوید دارد. این مهارتی است که باید کاملاً متمرکز باشد زیرا با گوش دادن به مشکلات می توانیم مداخله کنیم تا بتوانیم به بیمار مشاوره دهیم و در نتیجه بتوانیم به او کمک کنیم تا با مشکلات خود مقابله کند.

  1. پذیرش بدون قید و شرط

مهم است که بیمار را آنگونه که هست بپذیریم. شما نمی توانید به دلیل اعتقادات، مذهب، نژاد، ویژگی های خاص، تیم فوتبالی که با آن همدردی می کنید، شغل، موقعیت اقتصادی، شخصیت و غیره مورد تبعیض قرار بگیرید.

روانپزشک کیست | مشاوره طلاق در کرج | مرکز مشاوره تلاس

  1. احترام

فضای بیمار باید همیشه رعایت شود، چه برنامه زمانی باشد، چه مشکلاتی که با خود به همراه دارد و اساساً باید به عنوان یک شخص مورد احترام قرار گیرد.

  1. مشاهده

قدرت مشاهده، مهارت و ابزاری است که باید در طول یک دوره درمانی بیشترین استفاده را داشته باشد. با مشاهده، مبنا، تداوم و پیشینه واقعی مشکلات و ناراحتی هایی که فرد به فضای درمانی وارد می کند،

به تفصیل بیان می شود. نکته مهم حفظ رصد در حیطه فیزیکی و غیر فیزیکی است، یعنی بیمار را از نظر حرکات، نحوه صحبت، نوع کلماتی که تکرار می کند، نحوه بیان مشکلات و … مشاهده می کند.

  1. مدیریت احساسات خود

گاهی اوقات این مهارت فراموش شده یا ضعیف به یاد می‌آید، اما مدیریت احساسات توسط روانشناس بسیار مهم است.

این امر با حرفه ای گری همراه است، زیرا جدا کردن احساسات از حوزه حرفه ای چیزی است که تعیین می کند چقدر خوب یا ضعیف حرفه خود را به عنوان یک روانشناس انجام دهید.

نتیجه

همانطور که در این مقاله دیدیم، متخصص سلامت روان، اعم از روانشناس، روانپزشک یا مشاور روانشناسی، باید مهارت ها و توانایی های مشخصی داشته باشد تا بتواند به طور حرفه ای و موثر رشته خود یا کار خود را اعمال کند.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید و اگر دانشجوی روانشناسی هستید یا به تازگی با گرایش بالینی فارغ التحصیل شده اید، امیدواریم این مقاله به شما کمک کند و به دانش شما به عنوان یک حرفه ای کمک کند تا بهترین روانشناس شوید.

اگر به دنبال بهترین روانشناس برای حل مشکل خود هستید امیدوارم این مقاله شما را در شناخت یک روانشناس خوب یاری رسانده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *